Кличко Зеленському: Через "тарифне рішення" КМУ українці можуть лишитися без тепла

Комунальники змушені будуть переглядати тарифи на теплопостачання
Головне
Кличко Зеленському: Через "тарифне рішення" КМУ українці можуть лишитися без тепла
Віталій Кличко (фото: УНІАН)

Голова Асоціації міст України (АМУ), мер столиці Віталій Кличко звернувся до президента Володимира Зеленського із закликом не допустити кризи у системі теплозабезпечення населення та соціальних об’єктів.

Як повідомляється на сайті Асоціації міст України, рішення Кабміну про встановлення граничної ціни на газ для споживачів не розв'язує питання ціни природного газу у тарифі на теплопостачання для населення.

Ухваливши таке рішення, уряд розділив громадян України на дві категорії: тих, хто використовує природний газ для власних потреб, в тому числі індивідуального опалення, та тих, хто користується централізованим теплопостачанням, у вартість якого враховується ринкова ціна на природний газ, - зазначає у зверненні до президента Кличко.

У зверненні, зокрема, зазначено, що вартість природного газу для виробників тепла у грудні 2020 року склала 6103,1 грн/тис м. куб. (без ПДВ та інших надбавок), але у тарифі на тепло для населення враховується вартість природного газу 4048,5 грн/тис м. куб. (без ПДВ та інших надбавок). Також постійно зростає вартість послуги з розподілу природного газу.

Читайте також

На думку голови АМУ, таке зростання вартості природного газу та послуги з розподілу природного газу, ціни електричної енергії, збільшення розміру мінімальної заробітної плати... вимагає перегляду тарифів на теплову енергію та комунальні послуги в бік їх суттєвого збільшення. Оскільки за таких умов підприємства теплопостачання не зможуть існувати з наявними на сьогодні тарифами.

А перегляд тарифів на теплопостачання для населення призведе до їх зростання майже у півтора раза, - зазначив Кличко (досьє Віталія Кличка).

На думку голова АМУ, збільшення вартості природного газу для підприємств теплопостачання погіршить їхню спроможність його оплачувати. А недосягнення підприємствами ТКЕ рівня розрахунків у 90 відсотків спричинить припинення газопостачання з боку НАК "Нафтогаз України".

Така ситуація загрожує припиненням послуг з теплопостачання в населених пунктах України населенню і об’єктам соціальної сфери, - стверджує київський мер.

Окрім того, зазначив він, значне зростання вартості комунальних послуг призведе до суттєвого збільшення видатків з державного бюджету на виплату пільг та субсидій, зростання заборгованості населення за комунальні послуги, а також до соціального незадоволення у суспільстві.

Читайте також

Голова Асоціації міст України звернувся до президента України втрутитися у ситуацію, аби не допустити кризи у системі теплозабезпечення населення та соціальних об’єктів.

Нагадаємо, 18 січня Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр.

Президент Володимир Зеленський, коментуючи ухвалення урядом цієї постанови, зазначив, що це рішення є тимчасовим, але "відіграє важливу роль у встановленні справедливого ринку газу в Україні".

Читайте більше у нашому матеріаліЗниження цін на газ: популізм та загроза співпраці з МВФ, чи гостра необхідність 

1