Кулеба про КСУ: якщо швидко не розв’язати кризу будуть серйозні проблеми

Важливо
Він переконаний, що буде багато проблем із західними партнерами
Важливо
Кулеба про КСУ: якщо швидко не розв’язати кризу будуть серйозні проблеми
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба (фото: Facebook)
5 Листопада, 12:05
читать на русском

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що через кризу, яку влаштував Конституційний суд, Україну чекають серйозні проблеми у відносинах із Заходом.

Про це він заявив під час брифінгу.

Він зазначив, що після рішення КСУ останній тиждень був дуже драматичним, адже міжнародні партнери України "були просто паралізовані цим рішенням".
Кулеба уточнив, що якби українська влада не діяла швидко, то всі загрози, зокрема щодо призупинення фінансової допомоги Україні і функціонування безвізового режиму з Євросоюзом просто "лавиною накрили б Україну".

Ми були на межі серйозних системних проблем, породжених одним-єдиним рішенням Конституційного суду. Тепер лавину довелося зупинити, вона не зійшла. Наші партнери побачили головне: це серйозність намірів президента й уряду щодо врегулювання всіх цих проблем і збереження антикорупційної інфраструктури. Але далі потрібно так само швидко вирішити вже ці проблеми на системній основі, а це можливо лише через рішення парламенту, - заявив міністр.

За його словами (досьє Дмитра Кулеби), міжнародні партнери України закликають діяти швидко.

По-перше, якщо парламент не ухвалить ці рішення швидко, по-друге, якщо Конституційний суд збереже можливість так само зруйнувати інші важливі реформи, як він це зробив із системою електронного декларування, то у нас буде, відверто вам скажу, дуже серйозна, фундаментальна криза довіри у відносинах із західними партнерами, і я абсолютно чітко й офіційно можу про це заявити, - додав Кулеба.

На його думку, президенту й уряду вдалося врятувати довіру міжнародних партнерів.

Нагадаємо, що 27 жовтня стало відомо, що Велика палата Конституційного суду України визнала незаконною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за неправдиве декларування.

У НАЗК вважають, що судді Конституційного суду України ухвалили рішення щодо скасування кримінальної відповідальності за неправдиве декларування у власних інтересах.

Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради України законопроєкт, яким пропонується позбавити суддів Конституційного суду їхніх повноважень та відновити скасований ними закон про декларування.

Своєю чергою, голова Конституційного суду Олександр Тупицький вважає, що у законопроєкті "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства", який президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради є ознаки конституційного перевороту в Україні.

1 листопада Зеленський розповів, що Конституційний суд вирішив знищити все, чого домігся Майдан.

Читайте також наш матеріал: Державний колапс: чим небезпечний законопроєкт Зеленського про КСУ