Квиток в НАТО лежить через реальну боротьбу з корупцією та реальні зміни - ексміністр

Стане краще, коли Україна стане членом Альянсу
Ексклюзив
Квиток в НАТО лежить через реальну боротьбу з корупцією та реальні зміни - ексміністр
Павло Клімкін (фото: УНІАН)
30 Червня 2021, 10:08
читать на русском

Рішення членів-країн Альянсу після саміту у Брюсселі 14 червня повторює рішення 2008 року, коли Україні обіцяли надати план дій щодо членства в НАТО.

Про це в інтерв'ю Парламент.UA розповів міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках, співзасновник громадської організації "Центр національної стійкості та розвитку" Павло Клімкін.

Те, що це написано в декларації (декларації за результатами саміту НАТО, який відбувся 14 червня - ред.), повторює те, що написано і говорилося ще у 2008 році. Так, це насправді позитивно, але рішення ухвалюють політичні лідери, і ви чули що сказав Байден: квиток в НАТО лежить через реальну боротьбу з корупцією, через реальні зміни, через реальну судову систему, - сказав він.

Клімкін вважає, що багато союзників і членів НАТО бояться Росію. Вони реально бояться, що зараз дадуть привід Росії під соусом українського просування до НАТО знайти зовнішнього ворога, розпочати внутрішню мобілізацію. Але це ж не скасовує того, що їм потрібна країна, яка може опиратися російському тиску.

Мені кажуть, що ми отримаємо ПДЧ і від цього начебто все стане краще. Не стане краще! Стане краще, коли ми станемо членами НАТО! І нам потрібно ці роки бути такою тваринкою, яка сильно кусається, коли будь-яке російське наближення отримує гідну відповідь. Ми маємо стати жорсткими і фокусуватися на наших інтересах, - наголосив ексміністр.

Нагадаємо, за підсумками саміту НАТО, який відбувся 14 червня у Брюсселі, лідери країн-членів НАТО схвалили комюніке. У ньому лідери Альянсу закликали Україну рухатись до членства в НАТО шляхом виконання Річних національних програм.

Президент Володимир Зеленський, коментуючи рішення саміту, зазначив, що Україна позитивно сприйняла рішення саміту НАТО про те, що наша держава стане членом Альянсу, а План дій щодо членства (ПДЧ) є неодмінною частиною цього процесу.

Читайте також

1