Нардепи податковій показують одне, а громадянам - інше: "слуга" Третьякова розповіла про нонсенси декларування по-українськи

Галина Третьякова ініціює перегляд правил декларування
Головне
Нардепи податковій показують одне, а громадянам - інше: "слуга" Третьякова розповіла про нонсенси декларування по-українськи
Е-декларування (фото з вільних джерел)
12 Липня 2023, 16:46
читать на русском

Голова Комітету Верховної ради України з питань соцполітики Галина Третьякова виступає за реформування системи декларування, адже "нардепи податковій показують одне, а громадянам – інше". А декларації – і податкова, і декларація в НАЗК – мають бути ідентичними.

Про це Третьякова заявила в інтерв’ю "Главкому".

Третьякова наголошує: форму декларації потрібно переглядати, як податкову, так і в НАЗК.

"Я задекларована, мені нема чого приховувати. Але я вважаю, що декларація податкова і декларація в НАЗК мають бути ідентичними. Чому нардепи податковій показують одне, а громадянам інше? Де ще таке є? Я про це говорила з головою НАЗК Олександром Новіковим, головою Антикорупційного комітету парламенту Анастасією Радіною, але зрушень поки що нема", – зазначила вона.

Третьякова виступає за те, щоб в Україні запровадили методи контролю витрат і доходів.

"Це можна буде зробити, якщо ми приймемо закон про свободу підприємницької (економічної) діяльності домогосподарств (№ 8143). Ми маємо порівнювати витрати і доходи. Вийшов із дому з діамантовою обручкою, виїхав на майбаху, купив віллу –  покажи задекларовані доходи. Немає? Тоді кримінальна відповідальність", – стверджує чиновниця.

Нагадаємо, добровільне подання декларацій не відновлює контроль за доброчесністю держслужбовців. НАЗК заборонено перевіряти декларації до кінця війни. У арсеналі НАЗК є лише моніторинг способу життя посадовців, але цей механізм дозволяє реагувати на окремі випадки, переважно виявлені журналістами. Перевірки масиву декларацій навіть топпосадовців не проводяться. А без цього подання декларації може призвести до безкарності. Тому необхідно не тільки відновити обов'язок подання декларацій, але і повноваження НАЗК перевіряти декларації.

Нагадаємо, серед народних депутатів України лише 7%, або ж 29 із 415 обранців, добровільно подали декларації про доходи за 2021 рік до Національного агентства із запобігання корупції.

Читайте також