Подоляк прокоментував ситуацію з громадянством Корбана

Укази про припинення громадянства в Україні є таємними
Важливо
Подоляк прокоментував ситуацію з громадянством Корбана
Михайло Подоляк (фото: facebook.com/mpodolyak2)
24 Липня 2022, 16:18
читать на русском

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на ситуацію із припиненням громадянства та недопуском до України голови штабу тероборони Дніпропетровської області, бізнесмена Геннадія Корбана.

Він дав коментар стосовно цього "Радіо НВ".

Подоляк одразу наголосив, що всі укази глави держави щодо громадянства завжди є таємними, оскільки стосуються персональних даних. В Офісі президента не можуть коментувати такі укази – на це має право лише сама людина, яка набула або втратила громадянство, та її представники.

Водночас журналісти попросили Подоляка оцінити рівень комунікації в цьому кейсі. "Радіо НВ" нагадало, що інформацію про ймовірне позбавлення громадянства Корбана, а також українського бізнесмена Ігоря Коломойського та співголови партії "Опозиційна платформа – За життя Вадима Рабіновича хтось "злив" ЗМІ, потім скан указу без підпису опублікував, зокрема, радник глави Офісу президента Сергій Лещенко, і зрештою на цьому тлі Корбана не пустили у країну.

Я особисто оцінюю вкрай негативно подібний рівень і комунікації, і традицію теорії змов, вкидання через анонімні канали якихось документів із коментарями, конспірологію – все, що ми бачимо у цьому кейсі. Вважаю, що держава має працювати за жорсткими правилами. Якщо не можна комунікувати все, що стосується особистості та її прав, це має тільки так відбуватися. Не треба хайпувати на цьому", – заявив Подоляк.

За його словами, після того, як з'явилися заяви самого Корбана, потрібна комунікація з боку правоохоронних органів, які мають прямий стосунок до цієї ситуації.

"Ми маємо навчитися працювати прозоро і за правилами", – помітив Подоляк.

На запитання, чи обговорював він ситуацію з Лещенком, представник ОП відповів: "Безумовно".

"Внутрішні наші процеси, у тому числі дисциплінарні, ми не будемо публічно обговорювати. Але є певні засади, яких мають дотримуватися всі працівники, які виходять із тією чи іншою публічною комунікацією від ОП. Я вважаю, що треба дивитися на те, хто ти є, для того, щоб хайпувати у своїх соціальних мережах", – додав радник глави ОП.

Нагадаємо, 22 липня, нинішнього очільника територіальної оборони Дніпропетровської області Геннадія Корбана прикордонники не пустили в Україну та забрали паспорт. Напередодні низка політиків опублікувала в соцмережах непідписаний указ президента щодо позбавлення українського громадянства бізнесмена та олігарха Ігоря Коломойського, нинішнього очільника територіальної оборони Дніпропетровської області Геннадія Корбана, співголову забороненої проросійської партії ОПЗЖ Вадима Рабіновича та інших.

Читайте також

1