Росія намагається протидіяти міжнародним навчанням "Sea Breeze-2021" у Чорному морі

Країна-агресор вивела в море майже весь наявний корабельний склад
Росія намагається протидіяти міжнародним навчанням "Sea Breeze-2021" у Чорному морі
Міжнародні навчання у Чорному морі Sea Breeze – 2021 (фото: twitter.com/ExSeaBreeze)

Росія намагається протидіяти міжнародним навчанням "Sea Breeze-2021" усіма можливими способами. Так, для спостереження за міжнародними морськими маневрами Росія вивела в море весь корабельний склад Чорноморського флоту.

Про це повідомила пресслужба Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Представник ГУР МО України Вадим Скібіцький зазначив, що ці дії викликані страхом країни-агресора втратити свою домінувальну роль на півночі Чорного моря.

Воєнна розвідка України відзначає, що з 2015 року Росія почала стрімко нарощувати в окупованому Криму свою військову складову. І коли проходять міжнародні військові морські навчання, Росія відпрацьовує різні способи та методи ураження тих угруповань, які створюються в Чорному морі. Однак міжнародна спільнота демонструє свою солідарність з Україною та докладає спільних зусиль із забезпечення безпеки в нашому регіоні. Росія цього реально боїться, - сказав Скібіцький.

За його словами, намагання Росії продемонструвати свою готовність застосувати силу не співмірне з потенціалом тих країн, які беруть участь у міжнародних навчаннях.

Водночас воєнна розвідка постійно спостерігає за ситуацією навколо навчань "Sea Breeze-2021". Так, Росія вивела в море майже весь наявний корабельний склад, який виконує не притаманні для нього завдання.

Країна-агресор намагається продемонструвати, що вона готова до відстоювання своїх інтересів із використанням військової сили. Але Росії явно не вистачає сил і засобів в Чорному морі, - зазначив Скібіцький.

Як зазначили на сторінці навчань у Twitter, США разом з союзниками та партнерами НАТО об'єднуються під час навчань "Sea Breeze-2021", щоб забезпечити цілісну, вільну, квітучу та мирну Європу.

Нагадаємо, що Sea Breeze – це багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України починаючи з 1997 року відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в галузі оборонних та військових відносин між Міноборони США і Міноборони України від 1993 року. Співорганізаторами навчань виступають Україна та США.

У цьогорічних Sea Breeze візьмуть участь 32 країни з шести континентів, п`ять тисяч військових, 32 бойових кораблі, 40 літаків 18 команд спеціальних операцій та дайвінгу. Під час навчань відпрацьовуватимуться бойові дії на морі, суходолі та в повітрі, а саме висадка десанту, протичовнова і протиповітряна боротьба.

28 червня відбулось офіційне відкриття щорічних військових навчань Sea Breeze у Чорному морі. Темою цьогорічного багатонаціонального навчання є проведення міжнародної морської операції з безпеки в кризовому регіоні відповідно до стандартів НАТО задля підтримання миру та безпеки.

Цього року навчання є наймасштабнішими, про що свідчить рекордна кількість держав-учасниць, воно триватиме з 28 червня по 10 липня в місті Одесі, Очакові, Дністровському лимані, Кінбурнській косі, островах Зміїний і Первомайський та інших районах нашої країни.

Читайте також

1