Саакашвілі силою тягли до тюремної лікарні - відео

Колишній президент Грузії пручався та ображав конвоїрів
Саакашвілі силою тягли до тюремної лікарні - відео
Міхеіл Саакашвілі (Фото: ВВС)
11 Листопада 2021, 15:21
читать на русском

У четвер, 11 листопада, спеціальна пенітенціарна служба Мін'юсту Грузії оприлюднила відеокадри приїзду колишнього президента Міхеїла Саакашвілі до тюремної лікарні.

На кадрах видно, як політик, який перебуває понад 40 днів на голодуванні, намагається протистояти співробітникам поліції, які його супроводжують. Спочатку він відмовлявся вийти з реанімобіля. Охоронці витягли його та, взявши політика за ноги й за руки, понесли до ліфта, а потім до палати.

Камери зафіксували, як вже у палаті Саакашвілі через щось свариться з двома чоловіками та скидає речі зі столу.

Це відео прокоментував міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе. Він спростував поширену раніше інформацію адвокатів, що охоронці нібито тягли Саакашвілі 30 метрів до дверей тюремної лікарні.

Довідково: Міхеїл Саакашвілі був президентом Грузії з січня 2004 року по листопад 2013 року. У 2013 році він покинув країну за кілька днів до закінчення терміну президентських повноважень. Відразу після цього проти нього було порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені вироки. У січні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство у 2006 році співробітника Об'єднаного банку Грузії. У червні 2018 року суд засудив його до шести років позбавлення волі у справі про побиття у 2005 році депутата.

Крім того, Саакашвілі є фігурантом ще кількох кримінальних справ: про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, погром у телекомпанії "Імеді" та заволодіння майном бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі; про розтрату коштів із держбюджету; про незаконне перетинання державного кордону.

Політика затримали 1 жовтня в Тбілісі. Колишній президент Грузії прилетів на батьківщину для участі у місцевих виборах. Його одразу затримали й запроторили до в'язниці, де він оголосив голодування. В день затримання Саакашвілі та українська народна депутатка Єлизавета Ясько записали спільне відео, в якому розповіли про свої стосунки.

6 листопада у колонії зняли на відео, як колишній президент Грузії, у якого начебто почалися провали в пам'яті через голодування, почав їсти у в'язниці.

8 листопада консиліум лікарів ухвалив рішення, що політик потребує шпиталізації, тому його перевезли до медичної установи для обвинувачених і засуджених №18.

Читайте більше у нашому матеріалі: Саакашвілі під вартою: що політику "світить" у Грузії та чи треба Україні його повертати

Читайте також

1