Саакашвілі викрали з госпіталя в Горі - депутатка Ясько

Експрезидента Грузії вивезли до руставської в‘язниці
Головне
Саакашвілі викрали з госпіталя в Горі - депутатка Ясько
Міхеїл Саакашвілі Фото: facebook.com/SaakashviliMikheil
30 Грудня 2021, 08:22
читать на русском

Депутат Верховної ради України та дівчина експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі Єлизавета Ясько заявила, що політика серед ночі "силою викрали" з госпіталя в Горі.

Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбуці.

Ясько стверджує, що Саакашвілі перевезли до руставської в‘язниці.

Міхеїла Саакашвілі о 2 ночі за грузинським часом силою викрали з госпіталя в Горі. Насильно повалили і вивезли до Руставської в‘язниці. Наразі не відомо, чи у свідомому він стані, - пише депутатка.

Також вона стверджує, що Саакашвілі перебуває у критичному стані:

Він практично весь час лежить, має неврологічні напади, медичну допомогу він не отримує. На жаль, зараз його стан дуже слабкий, і це не жарти, - заявила Ясько.


Довідково: Міхеїл Саакашвілі був президентом Грузії з січня 2004 року по листопад 2013 року. У 2013 році він покинув країну за кілька днів до закінчення терміну президентських повноважень. Відразу після цього проти нього було порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені вироки. У січні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство у 2006 році співробітника Об'єднаного банку Грузії. У червні 2018 року суд засудив його до шести років позбавлення волі у справі про побиття у 2005 році депутата.

Крім того, Саакашвілі є фігурантом ще кількох кримінальних справ: про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, погром у телекомпанії "Імеді" та заволодіння майном бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі; про розтрату коштів із держбюджету; про незаконне перетинання державного кордону.

Політика затримали 1 жовтня в Тбілісі. Колишній президент Грузії прилетів на батьківщину для участі у місцевих виборах. Його одразу затримали й запроторили до в'язниці, де він оголосив голодування. В день затримання Саакашвілі та українська народна депутатка Єлизавета Ясько записали спільне відео, в якому розповіли про свої стосунки.

6 листопада у колонії зняли на відео, як колишній президент Грузії, у якого начебто почалися провали в пам'яті через голодування, почав їсти у в'язниці. 8 листопада консиліум лікарів ухвалив рішення, що політик потребує шпиталізації, тому його перевезли до медичної установи для обвинувачених і засуджених №18.

14 листопада особистий лікар колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе розповів про погіршення здоров'я політика.

16 листопада українську омбудсменку Людмилу Денісову не пустили до в'язниці Міхеїла Саакашвілі.

19 листопада у політика фахівці виявили серйозне захворювання мозку, через яке у нього може розвинутися кома з можливим летальним кінцем. 2 грудня колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі привезли до Тбіліського міського суду на засідання у "справі про піджаки".

Читайте більше у нашому матеріалі: Саакашвілі під вартою: що політику "світить" у Грузії та чи треба Україні його повертати

Читайте також