Слідчі СБУ не вручили підозру Медведчуку 9 травня, бо не хотіли створювати "картинку" - ЗМІ

Підозру направили за останнім місцем проживання Медведчука та за місцем роботи
Важливо
Слідчі СБУ не вручили підозру Медведчуку 9 травня, бо не хотіли створювати "картинку" - ЗМІ
Віктор Медведчук (фото: УНІАН)

Народному депутату від "Опозиційної платформи - За життя" Віктору Медведчуку підозру про державну зраду мали вручити ще 9 травня.

Про це повідомила "Українська правда" з посиланням на високопоставлені джерела в правоохоронних органах.

Зазначається, що 9 травня Медведчук (досьє Віктора Медведчука) повернувся до України літаком, але кілька разів змінював дату вильоту. Після прильоту слідчі СБУ не змогли вручити йому підозру.

Після прильоту його машину дорогою з аеропорту зупинити не вдалося. Потім він пішов на мітинг, і слідчі вирішили не створювати "картинку". Оскільки 10 травня не працювали суди, весь процес почався 11 травня, - повідомило джерело.

Станом на 17:30 вівторка, 11 травня, не було відоме точне місце, де перебуває Медведчук. Зазначається, що легально виїхати з України нардеп не міг, тому "або він тут, або хтось йому "допоміг" виїхати".

Голова СБУ Іван Баканов повідомив на брифінгу 11 травня, що підозру направили за останнім місцем проживання Медведчука та за місцем роботи (до Верховної Ради), оскільки депутата не змогли знайти.


Контекст. 19 лютого Рада Нацбезпеки та оборони України ухвалила рішення про запровадження персональних санкцій проти нардепа від "ОПЗЖ" Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко (досьє Оксани Марченко), цивільної дружини нардепа Козака Наталії Лавренюк та ще п`ятьох фізичних і 19 юридичних осіб  через розслідування СБУ про фінансування тероризму. Відомо, що арештували усе майно Медведчука, Марченко та інших фігурантів рішення. При цьому вони зможуть продавати свої активи. Обмеження запровадили на три роки.

Також РНБО вирішила націоналізувати так званий нафтопродуктопровід Медведчука (досьє Віктора Медведчука) на Прикарпатті. Крім того, накладена санкція на частину каналу "1+1", якою володіє Оксана Марченко.

11 травня в помешканні Медведчука на вулиці Монтажників та в офісах силовики провели обшуки у справі про державну зраду. Відповідну підозру нардепам Медведчуку і Козаку підписала генпрокурорка Ірина Венедіктова (досьє Ірини Венедіктової). Підозри у державній зраді нардепам поки що не вручені, бо підозрюваних ще не знайшли.

Відомо, що нардеп від ОПЗЖ Тарас Козак останнім часом живе в Росії і повертатися в Україну не збирається. Відомо лише, що нині його немає і в Росії, бо він поїхав відпочивати до теплих країн.

Що ж до Віктора Медведчука, то за інформацією силовиків, він нині перебуває в Україні, він повернувся на батьківщину 8 травня. Однак, де саме зараз можна знайти Медведчука, в СБУ не знають.

Читайте також

1