Україна та ЄС засудили використання мігрантів у політичних цілях

Україна долучилася до відповідної заяви країн-членів ЄС
Головне
Україна та ЄС засудили використання мігрантів у політичних цілях
Прапори України та ЄС (фото: facebook.com/UkraineEUMission)
13 Листопада 2021, 10:32
читать на русском

Україна поставила свій підпис під заявою країн-членів ЄС про неприпустимість використання мігрантів у політичних цілях, як це нині робить Білорусь. Заяву було оприлюднено на засіданні Генасамблеї ООН у п’ятницю.

Про це повідомляє Укрінформ.

Білорусь… у цей час широко використовує міграцію в політичних цілях, - зазначають її автори. - Ця практика рівносильна контрабанді людей або торгівлі людьми. Вона свідчить про цинізм білоруського режиму, який наражає на небезпеку життя і здоров'я людей, аби відвернути увагу від порушень прав людини та жорстоких репресій у країні.

У заяві рішуче засудили  "нелюдське і неприпустиме поводження" і "будь-які спроби третіх країн використовувати торгівлю людьми, міграцію або контрабанду людей".

Підписанти заяви закликали режим Лукашенка негайно припинити цю практику та інші гібридні загрози життю і здоров'ю людей, включаючи постійне блокування доступу до гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, за останні кілька місяців прикордонники відзначають посилення міграційного тиску на польсько-білоруську ділянку державного кордону. Від 1 серпня цього року прикордонники вже зафіксували понад 30 тисяч спроб нелегального перетину польсько-білоруського кордону. 8 листопада ситуація на кордоні загострилася, коли до території Польщі підійшли кілька сотень мігрантів з дітьми та почали штурмувати огородження з колючим дротом.

В МВС України заявили, що наразі спостерігається збільшення потоків мігрантів на прикордонних регіонах України та вважають, що цим самим сусідні країни намагаються влаштувати міграційну кризу в нашій країні.

Міністр внутрішніх справ повідомив, що 11 листопада Україна відправила на кордон з Білоруссю додатково 8,5 тисяч військовослужбовців ДПСУ, НГУ та поліцейських.

11 листопада на польсько-білоруському кордоні, де біженці намагалися пробратися до країн ЄС, розмістили білоруських силовиків зі зброєю в руках.

Читайте також