Україні вдалося повернути тіла ще 64 захисників "Азовсталі"

Процес повернення загиблих українських військових триває
Важливо
Україні вдалося повернути тіла ще 64 захисників "Азовсталі"
Обмін тілами полонених Фото: https://minre.gov.ua
14 Червня 2022, 13:32
читать на русском

У вівторок, 14 червня, до Запорізької області рашисти привезли тіла загиблих на "Азовсталі" 64 захисників Маріуполя.

Як повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, відбулася чергова операція з обміну тілами загиблих військовослужбовців.

Україна повернула тіла 64 героїчних оборонців "Азовсталі" для гідного їх поховання. Відповідної домовленості було досягнуто в результаті переговорів за участі Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олега Котенка, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що операція проводилась за співпраці Мінреінтеграції, ГУР МОУ, СБУ, ГШ ЗСУ та інших силових структур України.

Процес повернення тіл загиблих українських армійців триває. Він відбувається відповідно до норм Женевської конвенції, - додали у МінТОТ.

Нагадаємо, заблокованих у Маріуполі українських військовослужбовців у ніч на 17 травня почали евакуйовувати з заводу "Азовсталь". Як повідомили у Генеральному штабі ЗСУ, вище військове командування віддало наказ командирам підрозділів, які перебувають на "Азовсталі", зберегти життя особового складу. Евакуйованих російські бойовики вивозили на підконтрольні "ДНР" території. Була інформація, що далі їх вивозять на росію.

Військове керівництво країни запевняло, що ведуться перемовини про повернення евакуйованих бійців на підконтрольну Україні територію через процедуру обміну.

Заступник голови МЗС рф Андрій Руденко заявив, що обмін захисників "Азовсталі" відбудеться лише після того, як їм винесуть вирок на росії.

6 червня президент Зеленський заявив, що росія забрала у полон 2,5 тисячі людей з "Азовсталі". 

7 червня було відомо, що Україні вділося повернути тіла 210 загиблих на "Азовсталі" захисників Маріуполя. 8 червня до Києва привезли тіла ще 50 загиблих.

1