В "Азові" розповіли, де будуть ховати загиблих захисників Маріуполя

Тіла ще 58 "сталевих воїнів" перевезли до Києва
Важливо
В "Азові" розповіли, де будуть ховати загиблих захисників Маріуполя
Смерть Фото: facebook.com/kernes.kyrylo
9 Червня 2022, 15:03
читать на русском

До Києва привезли тіла ще 58 оборонців "Азовсталі", які загинули у Маріуполі.

Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на пресслужбу полку "Азов".

Згідно з певними домовленостями, спочатку планувалося, що буде обмін 50 на 50 тіл загиблих військовослужбовців. Але на територію України вчора привезли 58 тіл із території заводу "Азовсталь", - зазначили у полку.

У Патронатній службі "Янголи Азову" припускають, що четверо з-поміж загиблих служили в Окремому загоні спеціального призначення Нацгвардії "Азов".

Також стало відомо, що процесом упізнання тіл займається Патронатна служба полку "Азов", яку очолює Олена Толкачова. Зазначається, що процес ідентифікації загиблих буде довгим та складним, адже у більшості випадків треба проводити процедуру ДНК.

В "Азові розповіли", що вбитих рашистами захисників Маріуполя будуть ховати у Києві на схилах Дніпра, де буде розташовано Меморіал загиблим героям "Азовсталі".

Це буде біля найбільшого прапора України, поруч із Меморіалом загиблих у Другій світовій війні. Поховання буде проходити в міру ідентифікування тіл загиблих і тільки за згодою батьків або близьких родичів, — пояснили в полку.

Нагадаємо, заблокованих у Маріуполі українських військовослужбовців у ніч на 17 травня почали евакуйовувати з заводу "Азовсталь". Як повідомили у Генеральному штабі ЗСУ, вище військове командування віддало наказ командирам підрозділів, які перебувають на "Азовсталі", зберегти життя особового складу. Евакуйованих російські бойовики вивозили на підконтрольні "ДНР" території. Була інформація, що далі їх вивозять на росію.

Військове керівництво країни запевняло, що ведуться перемовини про повернення евакуйованих бійців на підконтрольну Україні територію через процедуру обміну.

Заступник голови МЗС рф Андрій Руденко заявив, що обмін захисників "Азовсталі" відбудеться лише після того, як їм винесуть вирок на росії.

6 червня президент Зеленський заявив, що росія забрала у полон 2,5 тисячі людей з "Азовсталі". 

7 червня було відомо, що Україні вділося повернути тіла 210 загиблих на "Азовсталі" захисників Маріуполя. 8 червня до Києва привезли тіла ще 50 загиблих.

1