Знали, але мовчали: дружина вченого з Уханю померла від COVID-19 ще в листопаді

Китай приховував інформацію про вірус
Знали, але мовчали: дружина вченого з Уханю померла від COVID-19 ще в листопаді
Вчені (фото: ВВС)

Дружина вченого з лабораторії Уханя померла від коронавірусу ще в грудні 2019 року, до початку пандемії.

Про це йдеться у розслідуванні Держдепартаменту США, передає Daily Caller.

Зазначається, що влада КНР знала про пандемію в країні, проте протягом місяця заперечувала, що вірус може поширюватися серед людей.

До того ж троє співробітників лабораторії в Ухані були госпіталізовані з COVID-симптомами в листопаді 2019 року, до першого підтвердженого випадку COVID-19, який зафіксували 8 грудня 2019-го.

Нагадаємо, що 14 січня 2021 року експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я прибули до китайського міста Ухань. Протягом двох тижнів група з 10 осіб мала вивчати походження коронавірусу.

Китай не пропустив до країни двох експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), які їхали до Уханя для вивчення походження коронавірусу, оскільки у них виявили антитіла.  13 вчених приступили до роботи відразу ж, навіть перебуваючи на двотижневому карантині.

31 січня група експертів під керівництвом Всесвітньої організації охорони здоров'я, що досліджує походження COVID-19, відвідала ринок Хуанань, центр гуртової торгівлі морепродуктами в центральному китайському місті Ухань, де вперше був знайдений новий коронавірус.

Тоді 10 лютого вчені заявили, що причини того, як поширився коронавірус на ринок в Ухань, неможливо встановити.

Читайте також