Тимошенко отримає уряд, якщо Зеленський піде на коаліцію з нею - політолог

Віктор Таран

політолог

Тимошенко отримає уряд, якщо Зеленський піде на коаліцію з нею - політолог
Юлія Тимошенко (фото: Парламент UA)
16 Березня, 20:32
читать на русском
Чи об'єднається гарант з лідеркою "Батьківщини", ми дізнаємося найближчими тижнями

Переговори про коаліцію між Тимошенко та Зеленським тривають вже останні пів року. Перед Новим роком перемови зупинилися, тому що Зеленський тоді вирішив, що він достатньо контролює ситуацію в країні й вона не настільки катастрофічна, аби іти на коаліцію.

Окрім того, Юлія Володимирівна тоді вимагала під себе Кабмін, а готові давати їй були набагато менше. Хоча губернаторів та міністрів вона отримала, на це вона відповіла голосування за бюджет. Однак, станом ще на кінець грудня Зеленський вважав, що йому це не потрібно, а Тимошенко як досвідчений політик чекала й дочекалися того часу, коли Зеленський максимально слабкий.

На тлі його сварок з Коломойським, того, що скоро буде "вагнергейт", погіршення економічної ситуації в країні та падіння рейтингу Зеленського. Нагадаю, у березні минулого року его рейтинг був 40%, а сьогодні "Центр Разумкова" дає 19,7%, тобто падіння вдвічі. Тому вона йому каже - слухай, чоловіче, ти або далі тримаєш уряд, який завалив тобі рейтинг, або я тебе врятую.

Чому Тимошенко публічно заговорила про коаліцію

Тимошенко перейшла в контратаку публічну й при цьом вона пропонує Зеленському кілька позицій - це фракція 24 особи, якими вона пропонує компенсувати нелояльність групи "За майбутнє" Коломойського, пропонує свої фракції в місцевих радах та готова брати на себе якісь соціально-економічні удари й вирвати країну з кризи. Вона обрала ідеальний момент.

А от Зеленський опиняється у дуже непростій ситуації, з якої є кілька виходів. Перший - найпростішій і водночас найскладнішій - це піддатися Тимошенко. Але, я думаю, що навколо нього зараз багато радників починаючи з Льовочкіна, який нагадає йому про співпрацю Тимошенко і Ющенко та чим це закінчилось для останнього.

Другий - це тримати далі біля себе Шмигаля, й дотягнути ситуацію, наприклад, до осені, коли ще більше негативу на нього назбирається, щоб потім злити його. Цей варіант також можливий, бо він дозволяє нічого не переформатовувати, а весь негатив скинути на Шмигаля.

І третій варіант - якщо падіння рейтингу буде таким же динамічним і з цих 20% впаде ще нижче, тоді він може пройти точку неповернення й падіння вже буде не зупинити. У такому разі Зеленський спробує переформатувати уряд та поставити технічного прем 'єра, який має досвід виходу з кризи та з ким він працював. На мою думку, це може бути Вітренко, якого він намагається протягнути, це Данилюк - колишній міністр фінансів, з яким він активно працював і має досить успішний досвід, і Уманський - теж колишній міністр фінансів, з яким вони більш-менш нормально розійшлися. Можливо когось з них обере. Адже згадаймо як було зі Шмигалем, коли его в березні минулоріч поставили прем 'єром, про нього взагалі ніхто не знав.

Чи піде Зеленський на коаліцію з Тимошенко

Зараз  Зеленський вирішує що з цим робити, як бути далі. А Тимошенко зараз буде активно атакувати медійно просуваючи свою позицію. Тож питання чи Зеленський встоїть, чи не встоїть. Але вибір саме за ним і ми його побачимо у найближчі кілька тижнів, коли з’явиться певний тригер. І таким тригером може стати відставка голови аграрного комітету, який Юлія Володимирівна дуже хоче під свої інтереси забрати. Тож якщо головою аграрного комітету поставлять людину Юлі, можемо розуміти, що коаліція близька, а як ні - то розуміємо, що Зеленський вирішив грати в довгу.


Контекст. Тимошенко заявила, що готова об 'єднатися із провладною фракцією "Слуга народу", якщо президент Зеленський змінить стратегію управління країною.