Головна помилка ОП - втягнулись в політичну провокацію - Арахамія про "вагнерівців"

Голова Слуг вважає, що Україна виглядає в очах партнерів смішно після провалу операції
Важливо
Головна помилка ОП - втягнулись в політичну провокацію - Арахамія про "вагнерівців"
Давид Арахамія (фото: УНІАН)
18 Листопада 2021, 10:32
читать на русском

Уряд України взагалі не мав коментувати спецоперацію у захопленні бойовиків приватної військової компанії "Вагнер".

Про це заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в ефірі телеканалу "Україна 24".

Головна помилка вищого керівництва країни - що їх втягнули в цю суто політичну провокацію. Це не про зраду і так далі. Коли тільки почали розгойдувати цю ситуацію і питати була операція чи ні все, що вони (влада - ред.) повинні були сказати - такі операції не коментуються. Все. І закрили б на цьому весь ефір. А далі б пішли, як належить - згідно із законом, - сказав він.

За його словами, Україна виглядає в очах партнерів смішно, коли спецоперації обговорюються в ефірах на телебаченні.

Зараз нам офіційно НАТО каже: є загроза військової агресії, ЦРУ каже: "Росія накопичує війська". Партнери нам передають секретні розвіддані й ставлять просте запитання: "Хлопці, у вас "дах поїхав"? Вам можна взагалі дані давати? У вас тут через день про спецоперації передачі показують, - додав Арахамія.


Додатково. Українська сторона розшукала терористів, які причетні до катастрофи MH17 у Донецькій області та Іл-76 під Луганськом, та завербувала. Аби їх виманити із Росії, "вагнерівцям" запропонували високооплачувану роботу у Венесуелі, на яку вони швидко погодились.

Українські розвідники тоді почали спецоперацію, яка полягала в тому, щоб їхніх літак приземлити в України та заарештувати. Для вильоту був обраний Мінськ, тому що через COVID-19 рейси з Росії були недоступні. Політ із Білорусі мав проходити через повітряний простір України приблизно на 28 хвилині.

"Вагнерівці" мали опинитися в Україні унаслідок примусової посадки літака, який прямував з Мінська до Стамбула. Для цього розробляли два варіанти: або пасажиру стає погано на борту, або загроза вибуху (українські авіадиспетчери можуть дати вказівку пілоту не повідомляти пасажирів про аварійну ситуацію або навіть про зміну траєкторії польоту). Обрали другий варіант.

Проте в останній момент, коли "вагнерівці" вже прямували до мінського аеропорту, операцію було "перенесено" після зустрічі розвідників з політичним керівництвом. Таке рішення пішло з Офісу президента.

29 липня в санаторії під Мінськом затримали 33 найманців "ПВК Вагнера", причетних до злочинів на Донбасі, зокрема до збиття малайзійського Boeing рейсу MH17.

Україна просила Білорусь віддати їм найманців, проте Лукашенко сказав, що самостійно з ними розбереться, оскільки побоювався, що вони дестабілізують ситуації в період виборчої кампанії в країні. Проте, за два тижні після затримання майже всіх "вагнерівців", а саме 32 з 33 затриманих, повернули до Росії. І жодних звинувачень їм ніхто не висунув.

18 серпня 2020 року журналіст Юрій Бутусов написав, посилаючись на свої джерела в правоохоронних органах, що затримання в Білорусі найманців ПВК "Вагнера" нібито було спецоперацією українських спецслужб, яка провалилася через витік інформації з Офісу Президента.

Керівник ОП (Андрій Єрмак - досьє) заявив, що вважає інформацію про нібито підготовку українськими спецслужбами операції із затримання бойовиків ПВК "Вагнера", яка була зірвана через імовірний витік інформації після наради у глави держави, спланованою дезінформаційною кампанією.

Шевченківський райсуд Києва зобов'язав ДБР почати досудове розслідування щодо можливого вчинення президентом Володимиром Зеленським та його оточенням державної зради через зрив операції із затримання членів "ПВК Вагнера".

Читайте також

1