Профільний комітет Ради не підтримав відставку глави Мінкульту Ткаченка

Питання звільнення міністра культури буде вирішено голосуванням на пленарному засіданні Верховної Ради
Профільний комітет Ради не підтримав відставку глави Мінкульту Ткаченка
Олександр Ткаченко (Фото: Facebook-сторінка Олександра Ткаченка)
26 Липня 2023, 18:39
читать на русском

Профільний комітет Верховної Ради України не підтримав відставку міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

"Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів не підтримав відставку Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка", – йдеться у повідомленні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики на сторінці у Facebook.

При цьому зазначається, що питання про відставку міністра буде розглядатися шляхом голосування в сесійній залі Верховної Ради України.

20 липня очільник Мінкультури та інформполітики Олександр Ткаченко подав керівнику українського уряду Денису Шмигалю свою заяву про відставку. Він пояснив це рішення "хвилею непорозуміння щодо важливості культури під час війни". За його словами, і приватні, і бюджетні кошти під час війни на культуру не менш важливі, ніж на дрони.

Перед тим стало відомо, що телеканал FREEДОМ оголосив тендер на закупівлю послуг з виробництва новорічного серіалу "Санаторій "Незабудка" на 10 мільйонів гривень. Пізніше виявилося, що за 33 млн грн знімуть інший комедійний серіал "СМТ Інгулець".

Президент Володимир Зеленський того ж дня попросив Шмигаля розглянути заміну міністра Ткаченка.

Наступного дня голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив, що до парламенту надійшла заява від Ткаченка про звільнення з посади міністра культури та інформаційної політики України "за власною ініціативою".

Стефанчук повідомив, що ця заява буде розглянута на найближчому пленарному засіданні.

Читайте також