Росія розповсюдила фейк про здачу у полон десяти українських захисників з "Азовсталі"

"Сталеві воїни" не здіймали білий прапор у Маріуполі
Росія розповсюдила фейк про здачу у полон десяти українських захисників з "Азовсталі"
Азовсталь у Маріуполі / Фото: t.me/polkazov
16 Травня 2022, 13:02
читать на русском

Російська пропаганда 16 травня почала поширювати неправдиву інформацію про здачу у полон 10 бійців, які перебували на заводі "Азовсталь" у Маріуполі.

Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

За його словами, інформація, яку поширюють рашисти, про те, що українські військовослужбовці вийшли з території заводу "Азовсталь" з білим прапором, є фейком:

З урахуванням інформації, яку ми отримували з фільтраційного табору в Безіменному, з інформаційних джерел України та самого характеру джерела повідомлення про те, що "вийшли з білим прапором", наполягаємо на черговому фейку. Не новина. Якщо "довіряти" джерелам окупантів, то вони вже тричі брали всіх у полон у Маріуполі.

Він зазначив, що окупанти не припиняють спроб заблокувати виходи з бункерів "Азовсталі". За його словами, більшість наземних операцій проводяться на периметрі заводу.

Однак, додав він, ніякого глобального наближення не відбувається, саме через це зростає щільність обстрілів.


Нагадаємо, 1 травня, президент України Володимир Зеленський повідомив, що розпочалася евакуація цивільних з "Азовсталі" у Маріуполі. Однак офіційно українською владою не було оголошено, чи вирішується питання евакуації поранених захисників Маріуполя з полку "Азов", які перебувають у підвалах заводу.

У полку "Азов" розповіли, що поранені солдати у підвалах "Азовсталі" помирають у страшних муках через нестачу медикаментів.

Президент Володимир Зеленський заявив про завершення евакуації цивільних з заводу "Азовсталь" у Маріуполі (Донецька область) та початок другого етапу евакуації - поранених і медиків.

Віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук заявила, що розпочався новий раунд перемовин навколо дорожньої мапи спецоперації з евакуації військових із "Азовсталі" у Маріуполі. За її словами, евакуація з "Азовсталі" почнеться з порятунку важкопоранених.

Україна веде перемовини про першочергову евакуацію 60 людей, які перебувають на території металургійного заводу "Азовсталь" в Маріуполі. Там українські військові вже понад два місяці тримають оборону попри постійні атаки окупантів та ракетно-бомбові удари. Зокрема, українська влада намагається домовитися з росією про екстракцію поранених воїнів.

Процедура передбачає, що наших військових виведуть на територію іншої країни з гарантією, що вони більше не будуть брати участі у бойових діях до закінчення війни.  Наразі Туреччина залишається найкращим варіантом для екстракції захисників з "Азовсталі". Бо бійців можна евакуювати безпечно лише морем.

Читайте також