Росія заявила, що згортає війська поряд з українським кордоном

Міноборони РФ повертає війська в пункти постійної дислокації
Головне
Росія заявила, що згортає війська поряд з українським кордоном
Військовий літак Фото: Міноборони у Фейсбуці

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу доручив згорнути війська поряд з українським кордоном.

Як повідомляє пресслужба Міноборони РФ, війська відправлять у місця постійних дислокацій, оскільки відомство завершило "раптову перевірку військ Південного і Західного військових округів".

Вважаю, що цілі раптової перевірки досягнуті повністю. Війська продемонстрували здатність забезпечити надійну оборону країни. У зв'язку з цим мною ухвалено рішення завершити перевірочні заходи в Південному та Західному військових округах, - сказав Шойгу.

Крім цього глава військового відомства доручив "Генеральному штабу, командувачем військами військових округів і Повітряно-десантних військ спланувати і приступити з 23 квітня до повернення військ в пункти постійної дислокації, провести детальний аналіз і підсумовувати раптову перевірку військ".

Читайте також

Раніше Росія провела в окупованому Криму військові навчання із залученням 10 тисяч солдатів, 1,2 тисячі машин та 40 бойових кораблів.


Контекст. У березні головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак повідомив, що Росія зосередила вздовж державного кордону України та на тимчасово окупованих територіях 28 батальйонних тактичних груп під виглядом підготовки до навчань.

Згодом цю інформацію підтвердили у Пентагоні, зазначивши що США також занепокоєні посиленою присутністю військ Росії на кордоні з Україною. У США кажуть, що Росія зосередила від 15 до 25 тисяч військовослужбовців в анексованому Криму та поблизу кордону України.

За інформацією Головного управління розвідки Міноборони України, Росія може спробувати просунути свої війська углиб території України.

На початку квітня прессекретар російського президента Дмитро Пєсков прокоментував мілітаризацію Криму та областей РФ, які сусідні з Україною. За його словами, Росія приймає необхідні заходи для забезпечення власної безпеки.

17 квітня стало відомо, що Російська Федерація перекинула в окупований Крим понад 50 штурмовиків Су-25 зі Ставропольського краю.

Президент України відреагував на концентрацію російських військ біля кордонів України та закликав РФ відвести війська, оскільки Україна не хоче війни, але готова захищати свої території.

Читайте також наш матеріал: Чи чекає на Україну повномасштабна війна з Росією.