Саакашвілі перевезуть з в'язниці до цивільної клініки

Грузинському в'язню запропоновано пройти медичне обстеження
Головне
Саакашвілі перевезуть з в'язниці до цивільної клініки
Міхеїл Саакашвілі Фото: facebook.com/SaakashviliMikheil
10 Травня 2022, 18:01
читать на русском

Колишньому президенту Грузії, голові виконавчого комітету Національної ради реформ при президентові України Міхеїлу Саакашвілі запропонують лікування в клініці "Вівамед" у Тбілісі.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, про це заявив міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе.

За його словами, Саакашвілі у в'язниці призначено медикаментозне лікування, але він вибірково приймає медикаменти, чим фактично відмовляється від повноцінного лікування.

Ми, виходячи з інтересів здоров'я ув'язненого, пропонуємо Саакашвілі, щоб уникнути ускладнення його здоров'я, перейти до клініки "Вівамед", де він пройде обстеження і, у разі потреби, йому буде призначено потрібне лікування, - зазначив Брегадзе.

Він зазначив, що це рішення міністерство юстиції ухвалило на підставі рекомендації лікарів.

Наприкінці квітня 2022 року Денисова заявила, що Саакашвілі може стати інвалідом, якщо його не відправлять лікуватися за кордон.


Подробиці справи Саакашвілі:

Міхеїл Саакашвілі був президентом Грузії з січня 2004 року по листопад 2013 року. У 2013 році він покинув країну за кілька днів до закінчення терміну президентських повноважень. Відразу після цього проти нього було порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені вироки. У січні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство у 2006 році співробітника Об'єднаного банку Грузії. У червні 2018 року суд засудив його до шести років позбавлення волі у справі про побиття у 2005 році депутата.

Крім того, Саакашвілі є фігурантом ще кількох кримінальних справ: про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, погром у телекомпанії "Імеді" та заволодіння майном бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі; про розтрату коштів із держбюджету; про незаконне перетинання державного кордону.

Політика затримали 1 жовтня в Тбілісі. Колишній президент Грузії прилетів на батьківщину для участі у місцевих виборах. Його одразу затримали й запроторили до в'язниці, де він оголосив голодування. В день затримання Саакашвілі та українська народна депутатка Єлизавета Ясько записали спільне відео, в якому розповіли про свої стосунки.

6 листопада у колонії зняли на відео, як колишній президент Грузії, у якого начебто почалися провали в пам'яті через голодування, почав їсти у в'язниці. 8 листопада консиліум лікарів ухвалив рішення, що політик потребує шпиталізації, тому його перевезли до медичної установи для обвинувачених і засуджених №18.

14 листопада особистий лікар колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе розповів про погіршення здоров'я політика.

16 листопада українську омбудсменку Людмилу Денісову не пустили до в'язниці Міхеїла Саакашвілі.

19 листопада у політика фахівці виявили серйозне захворювання мозку, через яке у нього може розвинутися кома з можливим летальним кінцем. 2 грудня колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі привезли до Тбіліського міського суду на засідання у "справі про піджаки".

Читайте також

1