Саакашвілі попри попередження лікарів оголосив безстрокове голодування

Це може призвести до непоправних наслідків і смерті
Саакашвілі попри попередження лікарів оголосив безстрокове голодування
Міхеіл Саакашвілі (Фото: ВВС)
21 Лютого 2022, 19:45
читать на русском

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі під час судового процесу у справі про події 7 листопада 2007 року оголосив безстрокове голодування.

Про це повідомляє "Эхо Кавказа".

Від сьогодні я оголошую безстрокове голодування. Це моя реакція на те, як режим поводиться зі мною і з нашим народом, - заявив Саакашвілі.

Експрезидент Грузії наголосив, що його здоров'я - питання другорядне. На судовому засіданні він зачитав листа нідерландського лікаря, який вважає, що повторне голодування може призвести до непоправних наслідків і смерті.

Моя вимога - надання адекватної медичної допомоги, як цього вимагають консиліум, створений народним захисником, і центр "Емпатія", - наголосив Саакашвілі.


Довідково: Міхеїл Саакашвілі був президентом Грузії з січня 2004 року по листопад 2013 року. У 2013 році він покинув країну за кілька днів до закінчення терміну президентських повноважень. Відразу після цього проти нього було порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені вироки. У січні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство у 2006 році співробітника Об'єднаного банку Грузії. У червні 2018 року суд засудив його до шести років позбавлення волі у справі про побиття у 2005 році депутата.

Крім того, Саакашвілі є фігурантом ще кількох кримінальних справ: про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, погром у телекомпанії "Імеді" та заволодіння майном бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі; про розтрату коштів із держбюджету; про незаконне перетинання державного кордону.

Політика затримали 1 жовтня в Тбілісі. Колишній президент Грузії прилетів на батьківщину для участі у місцевих виборах. Його одразу затримали й запроторили до в'язниці, де він оголосив голодування. В день затримання Саакашвілі та українська народна депутатка Єлизавета Ясько записали спільне відео, в якому розповіли про свої стосунки.

6 листопада у колонії зняли на відео, як колишній президент Грузії, у якого начебто почалися провали в пам'яті через голодування, почав їсти у в'язниці. 8 листопада консиліум лікарів ухвалив рішення, що політик потребує шпиталізації, тому його перевезли до медичної установи для обвинувачених і засуджених №18.

14 листопада особистий лікар колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе розповів про погіршення здоров'я політика.

16 листопада українську омбудсменку Людмилу Денісову не пустили до в'язниці Міхеїла Саакашвілі.

19 листопада у політика фахівці виявили серйозне захворювання мозку, через яке у нього може розвинутися кома з можливим летальним кінцем. 2 грудня колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі привезли до Тбіліського міського суду на засідання у "справі про піджаки".

Читайте більше у нашому матеріалі: Саакашвілі під вартою: що політику "світить" у Грузії та чи треба Україні його повертати

Читайте також