Практично не може приймати їжу: Саакашвілі схуд та не закінчив лікування

Стан здоров'я політика залишається важким
Практично не може приймати їжу: Саакашвілі схуд та не закінчив лікування
Міхеїл Саакашвілі фото: Twitter
2 Січня 2022, 14:33
читать на русском

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який перебуває у в'язниці Руставі, досі не може приймати їжу. Політик ще не закінчив реабілітаційний курс після голодування, тому його самопочуття не покращилося

Про це розповів його адвокат Шота Тутберідзе, пише "Грузія онлайн".

За його словами, вага Саакашвілі зараз менша, ніж була після того, коли він припинив голодування. При цьому політик не може самостійно приймати їжу.

Стан здоров'я, звісно, в цих умовах не покращиться і залишається як і раніше важким. Він практично не може приймати їжу, курс його лікування не завершений. Також складні його медичні показники у всіх аспектах, - заявив Тутберідзе.

Лікар додав, що адвокатам заборонили обмінюватись листами з Саакашвілі, а також обмежили комунікацію. Це є обмеженням прав засудженого. Крім цього, до засудженого не пускають особистого лікаря, але адвокат вимагає допустити до в'язниці консиліум лікарів.


Довідково: Міхеїл Саакашвілі був президентом Грузії з січня 2004 року по листопад 2013 року. У 2013 році він покинув країну за кілька днів до закінчення терміну президентських повноважень. Відразу після цього проти нього було порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені вироки. У січні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство у 2006 році співробітника Об'єднаного банку Грузії. У червні 2018 року суд засудив його до шести років позбавлення волі у справі про побиття у 2005 році депутата.

Крім того, Саакашвілі є фігурантом ще кількох кримінальних справ: про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, погром у телекомпанії "Імеді" та заволодіння майном бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі; про розтрату коштів із держбюджету; про незаконне перетинання державного кордону.

Політика затримали 1 жовтня в Тбілісі. Колишній президент Грузії прилетів на батьківщину для участі у місцевих виборах. Його одразу затримали й запроторили до в'язниці, де він оголосив голодування. В день затримання Саакашвілі та українська народна депутатка Єлизавета Ясько записали спільне відео, в якому розповіли про свої стосунки.

6 листопада у колонії зняли на відео, як колишній президент Грузії, у якого начебто почалися провали в пам'яті через голодування, почав їсти у в'язниці. 8 листопада консиліум лікарів ухвалив рішення, що політик потребує шпиталізації, тому його перевезли до медичної установи для обвинувачених і засуджених №18.

14 листопада особистий лікар колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе розповів про погіршення здоров'я політика.

16 листопада українську омбудсменку Людмилу Денісову не пустили до в'язниці Міхеїла Саакашвілі.

19 листопада у політика фахівці виявили серйозне захворювання мозку, через яке у нього може розвинутися кома з можливим летальним кінцем. 2 грудня колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі привезли до Тбіліського міського суду на засідання у "справі про піджаки".

Читайте більше у нашому матеріалі: Саакашвілі під вартою: що політику "світить" у Грузії та чи треба Україні його повертати

Читайте також

1