Текст змін до Конституції щодо децентралізації пройде публічне обговорення - Корнієнко

Робоча група у парламенті доопрацює запропоновані зміни
Важливо
Текст змін до Конституції щодо децентралізації пройде публічне обговорення - Корнієнко
Олександр Корнієнко Фото: УНІАН
30 Листопада 2021, 14:12
читать на русском

Текст змін до Конституції України в частині децентралізації буде виставлено на публічне обговорення.

Про це повідомив перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, слова якого передає пресслужба парламенту

Ми підготували звіт за результатами публічних консультацій щодо змін до Конституції в частині децентралізації. Майже два роки тривали публічні консультації з представниками самоврядування. Ми взяли чотири базові асоціації: Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація громад, Українська асоціація районних та обласних рад, Всеукраїнська асоціація об'єднаних територіальних громад. І за два роки напрацьовано текст змін до Конституції, – повідомив він.

За його словами, після публікації тексту змін відбудеться їх обговорення між депутатами і фракціями на базі двох комітетів – з питань правової політики та з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Буде створено робочу групу, де доопрацюють зміни до Конституції, - додав Корнієнко.

Він стверджує, що до аналізу тексту долучали представників з країн Євросоюзу - в результаті більшість позицій визнані консенсусними. А не вирішеними залишились два питання: існування районних рад та статус префекта.

Ми ґрунтовно прописали права і можливості місцевого самоврядування, гарантування прямих виборів, зберегли список областей, статус міста Києва як столиці та Севастополя, прописали положення щодо участі префекта в роботі виконавчої гілки влади на місцях, положення щодо призупинення рішень місцевих рад, що пов’язані з територіальною цілісністю. Уся відповідальність за такі рішення переноситься до Конституційного Суду. Тобто, якщо префект вважає, що певний орган ухвалив рішення, що загрожує цілісності України, префект може звернутися до суду. І суд вирішує, чи зупиняти дію рішення та роботу органу. Це страховка від сепаратизму, – сказав Корнієнко.

Він стверджує, що у тексті змін до Конституції прописані повноваження обласних та районних рад, а також фінансова основа.

Корнієнко каже, що після обговорення у Верховній Раді результати спрямують до Конституційної комісії з питань реформи при президентові України, потім буде сформовано кінцевий варіант тексту, і його пропонуватимуть Президенту для внесення до Верховної Ради.

Нагадаємо, в рамках адмінреформи в Україні запровадили нову систему районів і дали повноваження громадам на розпоряджання коштами та ресурсами. Для завершення децентралізації необхідно внести зміни до Конституції України щодо відносин між центральними та місцевими органами влади, а також ухвалити законодавство про місцеві референдуми та стосовно самоврядування у міських громадах.

Читайте також

1