Тупицького не пустили до будівлі суду на спеціальне пленарне засідання

Саме тому спецзасідання не відбулось
Тупицького не пустили до будівлі суду на спеціальне пленарне засідання
Олександр Тупицький (фото з відкритих джерел)
17 Березня 2021, 20:32
читать на русском
Відстороненого голову Конституційного Суду Олександра Тупицького не пустили до будівлі суду на спецзасідання з розгляду питання про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

Про це повідомляється на сайті суду.

Спеціальне пленарне засідання з розгляду звернення слідчого – заступника керівника Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань А. Яблонського від 9 березня 2021 року № 10-8-5316 не відбулося через недопуск голови Конституційного Суду Олександра Тупицького до будівлі суду, що унеможливило його участь у зазначеному спеціальному пленарному засіданні, - йдеться у повідомленні.

Читайте також

Крім того, не відбулося і спецзасідання, на якому мали розглянути питання щодо заяви голови партії "Братство" Дмитра Корчинського про невідповідність судді КС Сергія Головатого займаній посаді, у зв'язку з необхідністю доопрацювання матеріалів для розгляду.


Контекст.  29 грудня президент України Володимир Зеленський (досьє Володимира Зеленського) підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

19 січня працівники Управління державної охорони України не дозволили голові КСУ зайти до будівлі суду. Сам Тупицький вважає недопуск на робоче місце "черговою спробою протиправного втручання у діяльність голови Конституційного суду України".

Згодом стало відомо, що Державне бюро розслідувань повідомило про підозру судді та голові Конституційного суду України.

1 лютого указ президента України Володимира Зеленського щодо відсторонення від посади судді Конституційного суду Олександра Тупицького оскаржили у Верховному суді.

Читайте більше у нашому матеріалі: "Війна гілок влади: чому голові КСУ оголосили про підозру".