Зеленський відсторонив главу КСУ Тупицького від обов'язків на два місяці

Тупицького підозрюють у захопленні державної влади та зловживання службовим становищем
Головне
Зеленський відсторонив главу КСУ Тупицького від обов'язків на два місяці
Олександр Тупицький (у центрі) Фото: УНІАН

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

Про це повідомила пресслужба президента.

Рішення ухвалили після отримання та опрацювання фахівцями Офісу президента клопотання Офісу генерального прокурора, підписаного виконувачем обов’язків генпрокурора, про відсторонення судді КСУ Тупицького від посади строком на два місяці

Я підписую цей указ заради відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи, – зазначив Зеленський.

Заступник керівника ОПУ Андрій Смирнов зазначив, що клопотання було скеровано на виконання ст. 154 Кримінального процесуального кодексу, яка передбачає, що посадові особи, призначені Зеленським, відсторонюються від посади за клопотанням прокурора, а рішення ухвалює президент.

Читайте також

Представник президента України в Конституційному суді Федір Веніславський зазначив, що це не звільнення, це не припинення його повноважень судді, це тимчасовий захід, передбачений КПК України, статтею 154.

Відповідно до статті 154 особа, яку призначив на посаду президент України, може бути на час досудового розслідування на строк до двох місяців тимчасово відсторонена від своєї посади. Тобто президент діє у повній відповідності до своїх конституційних повноважень, відсторонюючи пана Тупицького від посади судді КСУ на два місяці, – заявив Веніславський.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань відкрило два кримінальних провадження щодо дій суддів Конституційного суду за "захоплення державної влади" і "злочинний вплив на державного діяча з використанням свого службового становища".

Читайте також

Голову Конституційного суду України Олександра Тупицького викликали 28 грудня до Офісу генерального прокурора для вручення підозри у підкупі та примушуванні свідків у справі ексголови Вищого господарського суду Віктора Татькова.

У понеділок, 28 грудня,  Тупицький не прийшов до Офісу генпрокурора, куди був викликаний на 9.30 для отримання повідомлення про підозру. Згодом Офіс генерального прокурора відправив поштою повідомлення про підозру Тупицькому.

Водночас ОГП спрямував президенту України Володимиру Зеленському (досьє Володмимира Зеленського) клопотання про відсторонення Тупицького від посади судді Конституційного суду.

Читайте більше у нашому матеріалі: "Війна гілок влади: чому голові КСУ оголосили про підозру".