За квотою президента було призначено двох суддів Конституційного суду

В конкурсі взяли участь 22 українських правників
За квотою президента було призначено двох суддів Конституційного суду
Суд, правосуддя Фото: facebook.com/sap.gov.ua
27 Листопада 2021, 19:34
читать на русском

Президент України Володимир Зеленський призначив двох суддів до складу Конституційного суду України на відповідні місця, які залишалися вакантними з березня цього року.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента, зазначивши, що кандидатів на посаду обирали за процедурою відкритого й прозорого конкурсу.

Так, 17 серпня 2021 року згідно з указом президента було створено конкурсну комісію, до складу якої увійшло семеро провідних фахівців у сфері конституційного права. Серед них троє відомих представників міжнародних інституцій, а саме: Мірослав Вижиковський, Спиридон Флогаітіс, Богдан Футей.

В конкурсі взяли участь 22 українських правників, а саме експерти ОБСЄ, судді, члени ЦВК, науковці, адвокати тощо. Семеро з них були визначені конкурсною комісією як найбільш гідні та професійні. За результатами проведених з цими кандидатами співбесід Володимир Зеленський визначив серед них двох найбільш професійних:

  • Петришина Олександра Віталійовича, президента Національної академії правових наук України.
  • Грищук Оксану Вікторівну, професора Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Відповідні укази президент підписав 26 листопада 2021 року.

В Офісі президента зазначили, що завдяки цьому рішенню про призначення та проведенню конкурсу Україна вийшла з конституційної кризи, спровокованої рішенням КСУ від 27 жовтня 2020 року.

Про конституційну кризу в Україні

27 жовтня 2020 року Конституційний Суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства України, серед іншого скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та внесення до декларації завідомо недостовірних відомостей. Зміст цього рішення, характер його ухвалення, аргументація та внутрішні мотиви окремих суддів тодішнього складу КСУ викликали справедливе обурення не тільки українців, а й представників міжнародних інституцій та держав – партнерів України.

Ми були поставлені просто перед фактом того, що декілька пов'язаних ще з Януковичем людей можуть провести з порушенням усіх можливих правил рішення, яке знищує досягнення України за десятиліття, - заявив Зеленський.

Для відновлення антикорупційної системи Верховна Рада ухвалила низку законів, які підписав президент. Також були повернуті повноваження Національному агентству з питань запобігання корупції щодо перевірки декларацій та моніторингу способу життя відповідних осіб з урахуванням особливостей процедури для суддів та суддів КСУ.

На засіданні РНБО 19 березня 2021 року, серед іншого, було ухвалене рішення щодо аудиту всіх указів Віктора Януковича. Після відповідної перевірки та на виконання цього рішення 27 березня 2021 року були скасовані укази Віктора Януковича від 14 травня 2013 року "Про призначення О.Тупицького суддею Конституційного Суду України" та від 17 вересня 2013 року "Про призначення О.Касмініна суддею Конституційного Суду України".

Таким чином, станом на сьогодні судді Конституційного суду України, призначення яких здійснює президент України, призначені та можуть виконувати свої обов’язки згідно з Основним Законом.

Читайте також

1