Бондар Ганна

Бондар Ганна

Народна депутатка України IX скликання, голова підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови

Бондар Ганна – членкиня фракції "Слуга народу", кураторка конкурсу меморіалу Небесної сотні "Територія гідності", пів року виконувала обов'язки головного архітектора столиці та директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, голова підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

Місце народження

Народилась 23 лютого 1975 року в місті Київ.

Освіта

  • 1997 рік – отримала диплом про вищу освіту за кваліфікацією спеціаліст в Українській академії мистецтва (нині - Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) за фахом "мистецтвознавець, спеціаліст з організації та управління художньою культурою".
  • 2010 рік – отримала неповну вищу освіту за кваліфікацією "бакалавр" у Київському національному університеті будівництва та архітектури, факультет архітектури, спеціалізація "архітектура будівель та споруд".
  • 2011 рік – здобула вищу освіту за кваліфікацією "спеціаліст" в Національному університеті "Львівська Політехніка", факультет архітектури, спеціалізація "архітектура житла".
  • 2013 рік – поступила в аспірантуру кафедри містобудування та архітектури в Національному авіаційному університеті.

Родина

Чоловік Ганни – Бондар Аурел Профірович. Чим займається і хто він за фахом – інформації у відкритих джерелах немає.

Подружжя виховує трьох дітей: доньку Софію (1997 року народження) та двох синів – Марка (2008 року народження) та Андрія (2013 року народження). Софія вирішила теж бути архітекторкою і навчається на архітектурному факультеті.

Кар’єра

  • 1997 – 1999 роки – розпочала трудову діяльність як мистецтвознавець-консультант ТОВ "Управляючі системи та компоненти", м. Київ. Перші десять років її роботи були пов’язані з рекламним бізнесом.
  • 1999 – 2000 роки – Ганна працювала менеджером з реклами ТОВ "РА-ЛЕГАТ" представництва архітектурного журналу "Ватерпас", м. Київ.
  • 2001– 2003 роки – обіймала посаду директора відділу реклами ТОВ "Редакція журналу "Архітектура і престиж" м. Київ.
  • 2004 – 2009 роки – була директором відділу по роботі з клієнтами ПП "Рекламно-інформаційної агенції "Фортіс", м. Київ. Одночасно з роботою навчалась на архітектора.
  • 2008 – 2011 роки – обіймала посаду головного архітектора проєктів в архітектурному бюро СПД "Дядюшенко Г.А." (за контрактом).
  • 2011 – 2012 роки – працювала начальницею управління реновації вуличного простору КО "Київгенплан".
  • 2013 – 2015 роки – обіймала посаду начальника відділу ландшафтної архітектури та художнього оформлення Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
  • В цей період Бондар опікувалась архітектурними конкурсами, що проходили в столиці. Була кураторкою першого в Києві фестивалю міських проєктів "PRO місто", конкурсу меморіалу Небесної сотні "Територія гідності", реконструкції Контрактової площі.
  • Серпень – жовтень 2015 року – виконувала обов’язки заступника директора Департаменту – начальника служби містобудівного кадастру Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
  • Жовтень 2015 – квітень 2016 року – після звільнення головного архітектора столиці Сергія Целовальника, міський голова Віталій Кличко доручив Бондар виконувати обов’язки головного архітектора міста Києва та директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

Бондар Ганна (фото: facebook.com/sluganarodu.bondar)

  • 2016 – 2017 роки – призначена на посаду заступника директора Департаменту – начальника управління ландшафтної архітектури, комплексного благоустрою Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації.
  • 2017 – 2018 роки – працювала керівником групи координаторів в Координаційному центрі забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України Адміністрації Президента Петра Порошенка.
  • 2018 – 2019 роки – перемогла на конкурсі і отримала посаду генерального директора Директорату технічного регулювання у будівництві Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
  • У 2018 році отримала почесне звання "Заслужений архітектор України".
  • Ганна Бондар авторка близько 50 публікацій в галузевих виданнях з архітектури, книги "Архітектурні конкурси та конкурси розвитку територій: демократія в дії".

Парламентська діяльність

  • Після обрання Володимира Зеленського президентом України, Ганна Бондар приєдналась до його політичної сили.
  • На позачергових парламентських виборах 2019 року була висунута кандидатом у народні депутати від партії "Слуга народу" по виборчому округу 220 (Подільський район м. Києва). В липні 2019 року здобула впевнену перемогу, набравши 37,2 % голосів. Вона залишила позаду і народного депутата Сергія Лещенка, і депутата Київради Андрія Окопного.
  • 29 серпня 2019 року Ганна Бондар прийняла присягу парламентаря і увійшла до фракції партії "Слуга народу". 4 вересня її обрали головою підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Бондар - членкиня Постійної делегації у Парламентському вимірі Центральноєвропейської ініціативи.

Ганна Бондар у Верховній Раді (фото: facebook.com/sluganarodu.bondar)

  • В березні 2020 року народна обраниця не підтримала постанову про звільнення Руслана Рябошапки з посади Генерального Прокурора України.
  • Коли в травні того ж року головою Подільської РДА призначили Віктора Смирнова, який напередодні був звільнений з цієї посади, журналісти інформували, що саме Ганна Бондар лобіювала це призначення.
  • В червні 2020 року її обрали до складу політради київської міської організації пропрезидентської партії "Слуга народу".
  • У березні 2021 року журналісти видання "Слово і діло" аналізували виконання нардепами-мажоритарниками своїх обіцянок перед виборцями. Серед київських депутатів найгірший показник був у Ганни Бондар, яка з 36 зобов’язань виконала лише 3.

Бондар Ганна на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/sluganarodu.bondar)

Критика та скандали

Журналісти встановили давній зв’язок Ганни Бондар зі скандальним чиновником та бізнесменом Андрієм Вавришем, якого називають куратором корупційних схем, пов’язаних з будівництвом в Києві. Архітекторка довгий час працювала його помічницею, організовувала виставки, презентації, а чиновник опікувався її кар’єрою.

ЗМІ писали, що після звільнення Вавриша з КМДА, він через Бондар і далі контролював будівельний бізнес в столиці, а вона продовжувала курс одіозного шефа у всіх сенсах. Зокрема, забезпечувала призначення "потрібних переможців" архітектурних конкурсів, без зволікань видавала дозволи на будівництво скандальному забудовнику Анатолію Войцеховському (зараз перебуває у розшуку, залишив після себе понад 40 проблемних будинків).

Коли з’ясувалось, що Вавриш давній товариш Андрія Богдана, активісти забили на сполох. В липні 2019 року нардеп Ігор Луценко заявив, що одіозний ексчиновник через київські мажоритарки просуває до влади своїх людей.

Ганну Бондар гостро критикують за меморіал "Небесної сотні". Ще у 2016 році було ухвалено проєкт, кабмін видав необхідне доручення, а жодних зрушень досі немає. Колишній архітектор Києва Микола Жариков вказав, що Бондар перетворила процес зведення меморіалу у "нескінчену говорильню".

Ганна Бондар на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування (фото: facebook.com/sluganarodu.bondar)

А у 2016 році Ганну Бондар звинуватили у підробці документів. Йдеться про документи для комісії з проведення конкурсу на заміщення посади головного архітектора міста Києва.

Вже в перший день роботи Ради 9-го скликання Бондар відзначилась тим, що не проголосувала за призначення прем’єром Олексія Гончарука.

Вона також була серед основних співавторів скандального законопроєкту "Про місто Київ – столицю України", який декларував необхідність роз’єднати посади Київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації, позбавити райони у Києві статусу юридичної особи, обрати міського голову за системою виборів у два тури, наділити депутатів міської ради значними контрольними повноваженнями. Ще один співавтор цього закону Дмитро Гурін назвав його "40 сторінок сатанізму".

Дата публікації: 25.10.2021
Дата останньої зміни: 26.10.2021