Герман Ганна

Герман Ганна

Колишня заступниця глави Адміністрації Президента України, ексрадниця Януковича

Герман Ганна – журналістка, народна депутатка V, VI, VII скликань, палка прихильниця Віктора Януковича та авторка книжок

Місце народження

Народилась 24 квітня 1959 року в селі Колодруби Миколаївського району Дрогобицької (нині – Львівської) області.

Освіта

1982 рік – закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені І. Франка, за фахом – журналістка.

Родина

Батько – Микола Петрович Стеців, працював трактористом, а в молодості брав участь у боротьбі УПА за незалежність. Помер у 1971 році.
Мати – Катерина Григорівна Ганущак, працювала завклубу. Померла у 2013 році.
Перший чоловік – Володимир Коровіцин, син високопосадовця з КДБ. Герман згадувала, що для неї це був студентський шлюб, на який вона пішла, щоб вирватись зі скрути.
1979 рік – народився син Микола, який згодом взяв прізвище вітчима. Хлопець закінчив Вищу школу торгівлі в Варшаві, понад три роки працював помічником нардепа Тараса Чорновола. Згодом був заступником Нестора Шуфрича, коли той очолював МНС. У 2015 році помер від серцевого нападу.
Другий чоловік – Герман Сергій, дипломат, журналіст, письменник. Пізніше працював в аналітичному центрі СБУ.
1992 рік – народився син  Роман. У 2009 році він загинув у автокатастрофі.

Кар’єра і творчість

 • 1981 - 1984 роки – розпочала трудову діяльність в редакції районної газети "Ленінська зоря", обіймала посади: телетайпіст, кореспондент, завідувачка відділу.
 • 1985 - 1987 роки – перейшла у львівську газету "Ленінська молодь" на посаду кореспондента.
 • 1987 рік – перебувала на посаді члена правління Спілки журналістів СРСР.
 • 1987 – 1989 роки – завідувала відділом газети "Ленінська молодь".

Ганна Герман у молодості (фото з соцмереж)

 • 1989 рік – працювала кореспонденткою Української незалежної інформаційно-видавничої спілки В'ячеслава Чорновола.
 • 1991 - 1997 роки – влаштувалась у Львівську міську газету "Ратуша" кореспондентом. Одночасно – вільний співробітник "Радіо Свобода".
 • 1997 – 2002 роки – працювала кореспонденткою  "Радіо Вільна Європа" і "Радіо Свобода" у Варшаві.
 • 2002 - 2004 роки – Герман перевели у Київське бюро "Радіо Вільна Європа - Радіо Свобода" на посаду керівника.
 • Травень – грудень 2004 року – отримала посаду прессекретарки прем'єр-міністра України, керівника пресслужби Кабінету Міністрів України.
 • 2005 - 2006 роки – працювала радником голови Партії регіонів.
 • 2006 - 2007 роки – обрана народним депутатом України V скликання, увійшла до фракції Партії регіонів.

Ганна Герман у Верховній Раді (фото з соцмереж)

 • 2006 - 2007 роки – одночасно обіймала посаду радника прем'єр-міністра України на громадських засадах.
 • 2007 - 2010 роки – обрана народним депутатом України VI скликання. Була заступником голови фракції Партії регіонів і головою Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформації.
 • 2010 - 2011 роки – після перемоги на виборах Віктора Януковича працювала в Адміністрації президента України, на посаді заступника голови.
 • 2011 - 2012 роки – Герман призначили радником президента України - керівником Головного управління з гуманітарних і суспільно політичних питань Адміністрації президента України.

Ганна Герман і Віктор Янукович (фото: сайт Президента України)

 • 2012 – 2014 роки - народний депутат України 7-го скликання.
 • 2013 - 2014 роки - радник президента України.
 • Жовтень 2014 року – Герман заявила, що покидає політику.
 • Липень 2016 року – стала ведучою програми "Суб’єктивні підсумки тижня" на телеканалі NewsOne.

Ганна Герман - ведуча програми "Суб’єктивні підсумки тижня" на телеканалі NewsOne (стоп-кадр відео)

 • У творчому доробку Ганни Герман кілька надрукованих книжок.
 • У 2003 році вона видала книгу "Піраміди невидимі" (під дівочим прізвищем Стеців). В основі твору - "нариси з життя простих українських людей". У 2011 році побачила світ "Червона Атлантида" - за словами Герман, "книга про трьох сильних жінок, життя яких починається ще в радянський час і продовжується в нашому".
 • У жовтні 2014 року в Бельгії вийшла книга Ганни Герман "Дівчинка і косміти" французькою мовою, пізніше книга була відзначена Гран-прі Солензара і переведена на англійську. В Україні книга була презентована тільки в травні 2015 року.
 • Ганна Герман одна з небагатьох прихильників Януковича, яка не відмовилась від нього після втечі. Ще до його перемоги на президентських виборах вона написала книгу "Залізний хазяїн", яку так і не опублікувала. Герман заявила, що не прийшов ще час, щоб люди дізнались всю правду про її кумира.

Скандали та критика

"Критичний період" почався для Ганни Герман у 2004 році, коли всю опозиційну журналістику шокувала новина про її перехід на службу до Віктора Януковича. З того часу поза увагою ЗМІ не проходив жоден скандал, пов’язаний з новою "регіоналкою".

Ганна Герман (фото з соцмереж)

Весь період перебування у таборі біло-блакитних Герман намагалась виступати головною захисницею свободи слова. У 2006 році вона гнівно засудила ганебну поведінку свого колеги-депутата Олега Калашникова за його рукоприкладство стосовно знімальної групи СТБ. Але опозиційні ЗМІ очевидно не оцінили її пафосну заяву. Незабаром з’явились матеріали, де стверджувалось, що шикарна квартира Герман напроти Національної опери була нею фактично вкрадена. Журналісти з’ясували, що перед виїздом за кордон колишній власник житла отримав від Герман лише аванс у розмірі 20% від вартості квартири. Після переоформлення Герман перестала з ним спілкуватись і решту грошей так і не віддала.
Новий скандал збурив суспільство, коли британський журналіст Аскольд Крушельницький заявив, що Ганна з 19 вересня 1979 року була агентом КДБ під псевдонімом "Тереза". Сама Герман спростовує цю інформацію, а 2014 року планувала подати до суду на Аскольда "за наклеп". Згодом з подібним звинуваченням виступив Сергій Лещенко, який оприлюднив свідчення колишнього співробітника ГРУ про роботу журналістки на КДБ.
У 2011 році Герман потрапила в черговий скандал. Коли вона підходила до студії, де проводилась зйомка ток-шоу "Шустер Live", прихильники Юлії Тимошенко закидали її яйцями.

Ганна Герман і Юлія Тимошенко (стоп-кадр відео)

Користуючись особистою прихильністю Віктора Януковича, Ганна Герман дозволяла собі публічно критикувати колег по партії. З трибуни парламенту вона засуджувала вчинки й заяви Дмитра Табачника, Нестора Шуфрича, Віктора Балоги, Сергія Льовочкіна. Вона оприлюднила звернення до прем’єра Миколи Азарова з проханням не приводити більше в Раду Наталю Королевську.
У 2013 році, виступаючи у Верховній Раді, Ганна Герман порівняла дії партії "Свобода" з вчинками фашистів у 1933 році, що викликало бурхливий протест опозиції. А в травні 2014 року вона заявила, що депутати-"свободівці" закликали розстрілювати за російську мову в Україні. У відповідь Олег Тягнибок підкреслив, що жодних подібних закликів його однопартійці ніколи не робили, а за подібні провокації слід заставити нести відповідальність тих, хто несе розлад у суспільство.
Не обійшли ЗМІ увагою і статки Ганни Герман. Вони вивчили досить скромну декларацію і згодом оцінили вартість її будинку з басейном поблизу Києва, діамантового гарнітура, годинника "Franck Muller", нового авто Мерседес-кубик, одягу від Шанель і аксесуарів від Діора. Витрати вочевидь не відповідали її офіційним доходам. На закиди журналістів "регіоналка" відповіла в інтерв’ю газеті "День". Вона заявила, що їй не повірять, щоб вона не говорила, а тому залишає ці питання без відповіді.
Дата публікації: 02.09.2021
Дата останньої зміни: 15.09.2021
1