Умеров Рустем

Умеров Рустем

Народний депутат IX скликання від партії "Голос"

Всі новини

Умеров Рустем - український політичний діяч, підприємець, інвестор і меценат кримськотатарського походження.

Місце народження

Рустем Умеров народився в 1982 році в місті Булунгур, Самаркандської області Узбецької РСР, в сім'ї вихідців з м Алушти (Крим, Україна).

Сім'я

  • Батьки Рустема Умерова уродженці м Алушти (Крим). Батько Енвер Умеров працює інженером-технологом, мати - Мер'єм Умерова - інженер-хімік. Брат Рустема - Аслан Омер Киримли.
  • Рустем одружений.
  • Подружжя виховує двох дітей.

Освіта

  • Середню освіту Рустем здобув у гімназії для обдарованих дітей, це було в Кримській гімназії-інтернаті.
  • Умерову став стипендіатом за програмою обміну майбутніх лідерів (Flex, США).
  • Рустем навчався в Національній академії управління, де отримав диплом бакалавра за спеціальністю економіка.
  • Друга вища освіта Умеров отримав в Національному технічному університеті Київського політехнічного інституту за спеціальністю інформатика та інформаційні технології.

Кар'єра

По закінченню університету Рустем Умеров став засновником "Фонду розвитку Крим" і протягом п'яти років займався цим суспільно-політичним проєктом в ході якого познайомився з правозахисником і дисидентом Мустафою Джемілєвим. Завдяки чому Рустем був радником Мустафи й помічником протягом чотирьох скликань.

З 2004 до 2010 року Рустем був начальником відділу управління сайтами і юридичним супроводом, начальником департаменту закупівель та управління контрактами, начальником департаменту дистрибуції та альтернативних каналів продажів в компанії оператора мобільного зв'язку "Lifecell".

У 2007 році Умеров заснував громадську організацію "Земляцтво Кримських татар".

В цьому ж році став одним із засновників міжнародної організації "Bizim Qırım", діяльність якої була також направлена на розвиток регіональних представництв кримських татар в різних містах України.

У 2012 році Рустем Умеров разом зі своєю сім'єю стали ініціаторами реставрації Бахчисарайської архітектурної пам'ятки - мечеті Орта-Джамі, фінансування реставрації проходило за особистий рахунок сім'ї Рустема.

Також, Рустем був членом правління Кримської Міжнародної бізнес-асоціації.

У 2013 році Умеров був одним із засновників фонду "Astem Foundation".

Також, у 2014 році став засновником благодійного фонду "Евкаф", мета якого в наданні допомоги мусульманським громадам.

У 2019 на позачергових парламентських виборах у Верховну Раду України IX скликання Рустем Умеров балотувався від партії Святослава Вакарчука "Голос" під №18, пройшов і став народним депутатом дев'ятого скликання. Пройшов в Раду як безпартійний. На момент балотування тривалий період проживав в Києві, продовжував підприємництво і був меценатом.

Дата публікації: 31.08.2021
Дата останньої зміни: 28.09.2021
1