Денісова назвала тортурами те, як поводяться з Саакашвілі в Грузії

Колишнього президента силою тягли до тюремної лікарні
Денісова назвала тортурами те, як поводяться з Саакашвілі в Грузії
Міхеїл Саакашвілі фото: Twitter
15 Листопада 2021, 21:20
читать на русском

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова назвала тортурами те, як колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі силою тягли до тюремної лікарні. 

Про це повідомила Людмила Денісова, передає Новини-Грузія. 

Ми дуже нервуємо через те, що громадянин України перебуває у такому стані. Сьогодні 46-й день голодування і важливо перевести Міхеїла Саакашвілі до відповідної багатопрофільної цивільної клініки. Дії, показані на відеокадрах, можна сміливо оцінити як тортури. Позиція Президента України незмінна: він вимагає захисту прав Міхеїла Саакашвілі та його переведення до відповідного медичного закладу, - сказала Людмила Денісова.

Вона зазначила, що адміністрації президента, організаціям із захисту прав людини та міжнародним організаціям надсилає будь-яку інформацію про Саакашвілі.

Довідково: Міхеїл Саакашвілі був президентом Грузії з січня 2004 року по листопад 2013 року. У 2013 році він покинув країну за кілька днів до закінчення терміну президентських повноважень. Відразу після цього проти нього було порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені вироки. У січні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство у 2006 році співробітника Об'єднаного банку Грузії. У червні 2018 року суд засудив його до шести років позбавлення волі у справі про побиття у 2005 році депутата.

Крім того, Саакашвілі є фігурантом ще кількох кримінальних справ: про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, погром у телекомпанії "Імеді" та заволодіння майном бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі; про розтрату коштів із держбюджету; про незаконне перетинання державного кордону.

Політика затримали 1 жовтня в Тбілісі. Колишній президент Грузії прилетів на батьківщину для участі у місцевих виборах. Його одразу затримали й запроторили до в'язниці, де він оголосив голодування. В день затримання Саакашвілі та українська народна депутатка Єлизавета Ясько записали спільне відео, в якому розповіли про свої стосунки.

6 листопада у колонії зняли на відео, як колишній президент Грузії, у якого начебто почалися провали в пам'яті через голодування, почав їсти у в'язниці.

8 листопада консиліум лікарів ухвалив рішення, що політик потребує шпиталізації, тому його перевезли до медичної установи для обвинувачених і засуджених №18.

14 листопада особистий лікар колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе розповів про погіршення здоров'я політика.

15 листопада Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова прибула до Грузії, щоб відвідати в пенітенціарній установі №18 у місті Глдані Міхеїла Саакашвілі.

Читайте більше у нашому матеріалі: Саакашвілі під вартою: що політику "світить" у Грузії та чи треба Україні його повертати

Читайте також

1