Імам, Бетон і Леді Гага: які прізвиська мають відомі політики та військові в Україні

Прізвисько – невідійманий атрибут кожної публічної людини, отриманий в незвичайних обставинах та завдяки особистим рисам характеру.
Імам, Бетон і Леді Гага: які прізвиська мають відомі політики та військові в Україні
2 Квітня 2024, 20:40
читать на русском

Під час повномасштабного вторгнення українські політики та зірки відійшли дещо на інший план, звільнивши місце для військових. Імена Залужного, Сирського, Тарнавського чи Юрія Ігната знають майже всі. Не обійшлось у цьому випадку і без прізвиськ.

Звичайно, більшість з них розповсюджені тільки у вузькому колі та за спинами. Видання "Інформатор" розповідає, як близькі називають військових.

Кум, Лапа і Сімейник

Верховний Головнокомандувач і президент України Володимир Зеленський носить кличку "Зе". Так гаранта кличуть і в народі. По аналогії з Зеленським отримав прізвисько і колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний – його називають просто "За". Хоча серед військових воєначальника кличуть ще "Залізним" та "Татком". А ще Залужний не раз підкреслював роль сім'ї у своєму житті, тому отримав прізвисько "Сімейник".

Його наступника Олександра Сирського бійці на фронті називали "Сирок" та "Бетон" - у цьому зізнався боєць та автор телеграм-каналу "Бахмутський демон". А після призначення через родичів у росії, Сирського поза очі почали називати "руським". Втім, фронт не посипався, а в Білгороді з’явились проблеми.

Колишнього керівника Генштабу Сергія Шапталу підлеглі поза спинами називали "Кум", маючи на увазі його кумівство з Валерієм Залужним, а ще він отримав кличку "Туркестан" - свого часу він керував 128 бригадою, котра бере свій початок зі 128-ї гвардійської Туркестанської мотострілецької дивізії. Тож це прізвисько носили чи не всі командири ужгородської бригади.

Колишній командувач об’єднаними силами ЗСУ Сергій Наєв отримав від колег прізвисько "Лапа" - як пояснили підлеглі командира, свого часу, Наєв мав проблеми з рукою, звідки й пішло прізвисько.

Ексміністр оборони Олексія Рєзнікова називали "Інтегратором", через його попередню роботу в Мінреінтеграції, потім дали кличку "Голова професора Доуеля", нині поза очі політика називають "Яйцеголовим" - через скандал з закупівлею яєць. А от колишнього голову РНБО Олексія Данилова поза очі звуть "Ветеринаром" - він має відповідну освіту.

Горщик від назви села

Начальник штабу генерал-майор Анатолій Баргилевич зі студентських часів носить прізвисько "Горщик" та різні похідні від нього. Річ у тому, що генерал родом з невеличкого села Горщик, що на Житомирщині.

Олександр Тарнавський – командувач оперативно-стратегічної групи "Таврія" отримав від побратимів прізвисько "Котигорошко" через кремезну статуру та важку руку. Командувач сухопутних військ Олександр Павлюк серед підлеглих носить прізвисько "Саша-міньор" - це пов’язано з тактикою генерал-лейтенанта мінувати окремі ділянки перед ворогом.

Командувач об’єднаних сил Юрій Содоль носить прізвисько "Артилерист". Він не раз наголошував, що його батько та дід були артилеристами, та й сам він закінчив Сумське вище артилерійське командне училище.

Командуючий Повітряними Силами України Микола Олещук має позивний "Вітер", проте за очі Миколу Миколайовича ласкаво називають "Повітруля" через рід військ.

Командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа має чимало прізвиськ на морську тематику. Він і Шкіпер, і Морський вовк, і Гроза Чорноморського флоту. Але найближче оточення, звісно ж поза спиною, називає віцеадмірала "Пінгвіном" - все через флегматичний характер та дружність у спілкуванні.

Начальницю об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталю Гуменюк підлеглі звуть "Леді Гага" - все через часті ефіри на телебачення, де Гуменюк розповідає про ситуацію.

Полковник Юрій Ігнат нещодавно залишив посаду начальника служби зв'язків з громадськістю командування Повітряних Сил ЗС України – проте підлеглі й досі пам’ятають його прізвисько: "Юра Попінс". Воно пов'язане з місцем служби, адже няня з всім відомої казки вміла літати на парасольці. А от новому спікеру Іллі Євлашу поки що такого "летючого" прізвиська не придумали, тому робоче прізвисько - "Єралаш".

 Усама бен Буданов

Міністр оборони Рустем Умєров раніше носив кличку "Дипломат" через своє вміння вести переговори. Проте в міністерстві оборони міністра називають "Татарин" через його походження та "Імам" - через релігійність.

Голову СБУ Василя Малюка теж не оминули прізвиська. "Цербером" його кличуть через любов до великих собак, яких в очільника СБУ, за чутками, є декілька. "Малий", "Малятко",  - через прізвище та кремезну статуру і заняття спортом,  а "дядя Вася" - через успішні операції на території рф та аналогію з легендарним військовим Василем Маргеловим.

Чи не найбільше прізвиськ в української легенди – голови ГУР Кирила Буданова. Починаючи від Усами бен Буданова і закінчуючи Будьонним. Проте серед колег він відомий також, як Мутлик – через спритність та увагу до деталей.

Ким Чен Ин – так, зазвичай, називають голову Миколаївської ОВА Віталія Кіма. Як розповіли миколаївські волонтери, ще до керманича ОВА з перших місяців війни також додалося прізвисько "Везунчик" - все через ракетний удар по будівлі ОВА 29 березня 2022 року. Тоді Кім просто запізнився на роботу. І таких випадків було вже декілька.

Голова ОП Андрій Єрмак носить прізвиська "Воєвода", "Кардинал" і "Візир" - через здатність впливати на політику. Тож, як бачимо, українці багаті на роздачу прізвиськ навіть у такі, здавалось би, важкі часи.

1