Будівництво нової Каховської ГЕС коштуватиме понад мільярд доларів

По міжнародному аеропорту Хаміда Карзая в Кабулі було запущено п'ять ракет.
Про це повідомили в CNN.
Як зазначається, ракети могли випустити бойовики ІДІЛ-К (невизнана мусульманська терористична держава).
У CNN повідомили, що один з ракетних ударів був помітний на висотній вежі. Проте за словами бійці талібів, жертв у будівлі немає. У свою чергу біля аеропорту піднявся дим, а місцеві жителі чули звуки системи протиракетної оборони.
Нагадаємо, ситуація в Афганістані загострилася у липні, після відходу військового контингенту США і НАТО. Таліби почали захоплювати основні міста та транспортні вузли в країні.
15 серпня вони дісталися столиці Афганістану та оголосили "амністію" за мирну передачу влади. Цього дня влада Афганістану погодилася мирно передати бойовикам з "Талібану" столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані подав у відставку та виїхав з країни. "Талібан" заявив про контроль над усією країною.
Крім того, через захоплення влади в Афганістані талібами Україна почала евакуацію з країни своїх громадян. Протягом останніх півтора тижня в Україну прибули три евакуаційні рейси з Кабула з 250 пасажирами, з яких понад 50 громадян України, іноземці з інших країн, проте переважна більшість – громадяни Афганістану.
Згодом евакуйовані Україною 65 громадянин Афганістану попросили про статус біженця в Україні.
До того ж президент Афганістану Ашраф Гані втік до Об'єднаних Арабських Еміратів після захоплення талібами влади в Афганістані. При цьому віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех оголосив себе виконувачем обов'язків глави держави, оскільки президент Ашраф Гані втік, коли прийшли таліби.
27 серпня біля аеропорту Кабула прогриміло декілька вибухів, у результаті чого загинули 103 людини, 1300 зазнали поранень. Серед загиблих 13 американських солдатів та 90 афганців.
28 серпня, до Києва вилетіли три борти з евакуйованими з Афганістану. Загалом йдеться про майже 400 людей, з яких попередньо 80 українців.
Читайте більше у нашому матеріалі: Таліби захопили Афганістан: чи закінчилась 20-річна війна та хто "здав" країну.
Читайте також