Прилетить до Києва: Саакашвілі про плани після звільнення

Він допомагатиме Україні та Грузії
Прилетить до Києва: Саакашвілі про плани після звільнення
Міхеїл Саакашвілі фото: Twitter
10 Грудня 2021, 13:17
читать на русском

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі планує приїхати до Києва після звільнення з в'язниці в Грузії.

Про це повідомив Міхеїл Саакашвілі, передає "Новое время".

Як тільки я зможу подорожувати, я, звичайно, прилечу додому до Києва. А так я допомагатиму і Грузії, і Україні. Наші долі нероздільні, а для мене ще більше. Я вже 18 років свого життя провів в Україні, але залишаюся грузином та гордим носієм українського паспорта, - сказав Міхеїл Саакашвілі.

Саакашвілі наголосив, що його запрошували допомогти з реформами кільком урядам Середньої Азії та Африки.

За його словами, активісти та відомі люди Грузії створили платформу #FREEMISHA. Тому, він зазначив, що було б добре, якби українці також приєдналися до платформи, яка бореться за його звільнення.

Довідково: Міхеїл Саакашвілі був президентом Грузії з січня 2004 року по листопад 2013 року. У 2013 році він покинув країну за кілька днів до закінчення терміну президентських повноважень. Відразу після цього проти нього було порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені вироки. У січні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство у 2006 році співробітника Об'єднаного банку Грузії. У червні 2018 року суд засудив його до шести років позбавлення волі у справі про побиття у 2005 році депутата.

Крім того, Саакашвілі є фігурантом ще кількох кримінальних справ: про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, погром у телекомпанії "Імеді" та заволодіння майном бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі; про розтрату коштів із держбюджету; про незаконне перетинання державного кордону.

Політика затримали 1 жовтня в Тбілісі. Колишній президент Грузії прилетів на батьківщину для участі у місцевих виборах. Його одразу затримали й запроторили до в'язниці, де він оголосив голодування. В день затримання Саакашвілі та українська народна депутатка Єлизавета Ясько записали спільне відео, в якому розповіли про свої стосунки.

6 листопада у колонії зняли на відео, як колишній президент Грузії, у якого начебто почалися провали в пам'яті через голодування, почав їсти у в'язниці.

8 листопада консиліум лікарів ухвалив рішення, що політик потребує шпиталізації, тому його перевезли до медичної установи для обвинувачених і засуджених №18.

14 листопада особистий лікар колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе розповів про погіршення здоров'я політика.

16 листопада українську омбудсменку Людмилу Денісову не пустили до в'язниці Міхеїла Саакашвілі.

19 листопада у політика фахівці виявили серйозне захворювання мозку, через яке у нього може розвинутися кома з можливим летальним кінцем.

2 грудня колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі привезли до Тбіліського міського суду на засідання у "справі про піджаки".

Читайте більше у нашому матеріалі: Саакашвілі під вартою: що політику "світить" у Грузії та чи треба Україні його повертати

Читайте також