Разумков: вакантні посади міністрів необхідно заповнити якнайшвидше

Голова ВР вважає неприйнятним, коли відомство очолює виконуючий обов’язки
Разумков: вакантні посади міністрів необхідно заповнити якнайшвидше
Кабінет міністрів України (фото: Вікіпедія)
18 Травня 2021, 11:03
читать на русском

У разі звільнення членів Кабінету міністрів вакантні посади міністрів необхідно заповнити якнайшвидше.

Про це заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков в етері телеканалу ICTV.

На його думку, якщо будуть звільнені міністри, стосовно яких Верховна Рада у вівторок розглядатиме питання про відставку, не можна затягувати із призначенням на вакантні посади очільників міністерств. Він вважає неприйнятним, коли міністерство тривалий час очолюється виконуючим обов’язки.

Тому що коли людина - виконуюча обов’язки, навряд чи вона добре виконує свої обов’язки. Керівник міністерства, згідно з Конституцією, повинен бути призначений парламентом за поданням коаліції фракцій або в такому випадку - монобільшості, - сказав Разумков.

Він зазначив, що 18 травня Верховна Рада розглядатиме питання про відставку міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, міністра інфраструктури та міністра охорони здоров’я.

За його словами, перед голосуванням за звільнення міністра важливо знати, хто замість нього очолить відповідний орган виконавчої влади та в який термін.

Разумков також повідомив, якщо парламент схвалить відставку зазначених вище трьох міністрів, призначення нових очільників міністерств може відбутися вже на поточному тижні.

Затягувати із цим процесом точно не варто. Однак давайте ще дочекаємося голосування, - сказав він.

Читайте також


Нагадаємо, 14 травня міністр інфраструктури Владислав Криклій та міністр економіки Ігор Петрашко (досьє на Петрашка) написали заяви про звільнення за власним бажанням.

У цей же день прем'єр-міністр України Денис Шмигаль підписав подання про звільнення міністра охорони здоров`я Максима Степанова.

Сам міністр Степанов заявив, що не писав заяви на звільнення і збирається "боротися" за посаду очільника МОЗ.

17 травня профільний комітет Верховної Ради не підтримав подання прем'єр-міністра щодо звільнення глави МОЗ (досьє Максима Степанова).

Читайте також наш матеріал: "Топ провалів Степанова та чому Криклія та Петрашка звільняють разом з ним"