Стан Саакашвілі незадовільний: він потребує передових препаратів для лікування

Особистий лікар політика заявив про кишкові та психологічні проблеми
Стан Саакашвілі незадовільний: він потребує передових препаратів для лікування
Міхеїл Саакашвілі фото: Twitter
13 Грудня 2021, 09:57
читать на русском

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі перебуває у незадовільному стані. Йому потрібна висококваліфікована діагностика та передові препарати.

Про це заявив особистий лікар політика Ніколоз Кіпшидзе, передає Інтерфакс-Україна.

Стан Міхеїла Саакашвілі незадовільний. У нього загальна слабкість, додалися останні два дні шлункові та кишкові проблеми. Необхідні висококваліфікована діагностика та передові препарати. Також виявлено анемію, якої у нього до цього не було, - сказав Кіпшидзе після того, як оглянув політика.

Своєю чергою член альтернативного медичного консиліуму, створеного під егідою Народного захисника Грузії, невролог Отар Тоїдзе назвав неврологічний стан експрезидента складним після огляду. За його словами, Саакашвілі потрібне направлення до психоневрологічного реабілітаційного центру.

Неврологічний стан Міхеіла Саакашвілі складний. У нього відзначається проблема пересування, координації, зміна настрою. Його неврологічний статус говорить про необхідність спеціальної реабілітації. Йому потрібна спеціальна установа, яка, я сумніваюся, що знайдеться в Грузії, - сказав Тоїдзе.

Крім того, Саакашвілі приймав у в'язниці в Руставі та у тюремній лікарні психотропний препарат, від якого його неврологічний та психологічний стан тільки погіршився.

Тоїдзе виступив категорично проти можливого продовження лікування за кордоном: "Саакашвілі сказав мені, що він повернувся до Грузії, щоб допомогти своєму народу, тому він має залишитись тут".


Довідково: Міхеїл Саакашвілі був президентом Грузії з січня 2004 року по листопад 2013 року. У 2013 році він покинув країну за кілька днів до закінчення терміну президентських повноважень. Відразу після цього проти нього було порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені вироки. У січні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство у 2006 році співробітника Об'єднаного банку Грузії. У червні 2018 року суд засудив його до шести років позбавлення волі у справі про побиття у 2005 році депутата.

Крім того, Саакашвілі є фігурантом ще кількох кримінальних справ: про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, погром у телекомпанії "Імеді" та заволодіння майном бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі; про розтрату коштів із держбюджету; про незаконне перетинання державного кордону.

Політика затримали 1 жовтня в Тбілісі. Колишній президент Грузії прилетів на батьківщину для участі у місцевих виборах. Його одразу затримали й запроторили до в'язниці, де він оголосив голодування. В день затримання Саакашвілі та українська народна депутатка Єлизавета Ясько записали спільне відео, в якому розповіли про свої стосунки.

6 листопада у колонії зняли на відео, як колишній президент Грузії, у якого начебто почалися провали в пам'яті через голодування, почав їсти у в'язниці. 8 листопада консиліум лікарів ухвалив рішення, що політик потребує шпиталізації, тому його перевезли до медичної установи для обвинувачених і засуджених №18.

14 листопада особистий лікар колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе розповів про погіршення здоров'я політика.

16 листопада українську омбудсменку Людмилу Денісову не пустили до в'язниці Міхеїла Саакашвілі.

19 листопада у політика фахівці виявили серйозне захворювання мозку, через яке у нього може розвинутися кома з можливим летальним кінцем. 2 грудня колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі привезли до Тбіліського міського суду на засідання у "справі про піджаки".

Читайте більше у нашому матеріалі: Саакашвілі під вартою: що політику "світить" у Грузії та чи треба Україні його повертати

Читайте також

1