Стерненка відпустили під домашній арешт - рішення суду

Разом з активістом відпустили під домашній арешт і Демчука
Головне
Стерненка відпустили під домашній арешт - рішення суду
Стерненко у залі суду Фото: адвокат Масі Наєм у Фейсбуці
9 Квітня 2021, 14:53
читать на русском

Одеський апеляційний суд ухвалив рішення відпустити активістів Сергія Стерненка та Руслана Демчука під домашній арешт.

Про це повідомляється у Телеграм-каналі Стерненка.

Сергію Стерненку та Руслану Демчуку змінили запобіжний захід – з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт, - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні, 9 квітня, Одеський апеляційний суд розглядав справу Сергія Стерненка - адвокати вимагали замінити запобіжний захід активістові  з арешту на домашній арешт з перебуванням в Києві до апеляції.

Перед початком засідання захисники заявили клопотання про ведення онлайн-трансляції із засідання. Суддя задовольнила клопотання частково - дозволила проводити тільки фото і відеотрансляцію засідання представникам ЗМІ, але не дозволила проводити стрім, оскільки вважає, що "зарано висвітлювати цю частину процесу".

У суді були присутні народні депутати трьох фракцій, які заявили про бажання взяти засуджених активістів на поруки.

Читайте також


Контекст. 23 лютого суд в Одесі призначив активісту Сергію Стерненку 7 років та 3 місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна. Після вироку адвокати юридичної компанії "Міллер" подали заяву про застосування заходів безпеки щодо активіста Сергія Стерненка.

Із зали суду Стерненко зателефонував, за його словами, президентові Зеленському. У слухавку він подякував гарантові за вирок, на іншому кінці зв’язок майже одразу ж обірвався. Після чого Стерненко розповів, що особисто зустрічався з президентом і той обіцяв йому посаду.

Своєю чергою прессекретарка Зеленського Юлія Мендель у коментарях кільком виданням заявила, що Зеленський не отримував дзвінка від Стерненка з зали суду, а також не втручався у розслідування та нічого не пропонував активістові. Проте адвокат Стерненка Масі Наєм звинуватив Мендель у брехні та підкреслив, що пропозиція посади відбувалась при свідках.

Стерненко написав листа, у якому запевнив, що перебуває в одеському СІЗО і попросив усіх боротись до кінця та не мовчати. Також активіст не звертатиметься з проханням про помилування до Зеленського.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що президент України Володимир Зеленський дізнався про вирок активісту Сергію Стерненку після засідання суду - із повідомлень у засобах масової інформації.

Своєю чергою, політолог Ігор Чаленко вважає, що у вищих ешелонах влади та правоохоронних органах очікували саме на таке рішення щодо Стерненка, яке оприлюднили в суді.

Читайте також наш матеріалРозплата буде та час палити суди: соцмережі вибухнули після вироку Стерненку