Стерненко залишається у СІЗО: суд втретє відмовив скасувати арешт

Суд не побачив підстав для звільнення
Важливо
Стерненко залишається у СІЗО: суд втретє відмовив скасувати арешт
Андрій Писаренко, Сергій Стерненко, Масі Найєм (фото: УНІАН)

Приморський суд Одеси відмовився звільнити активіста Сергія Стерненка щодо його звільнення з-під варти.

Сторона захисту просила суд звільнити Стерненка з СІЗО на підставі статті 206 КПК України, яка передбачає, що кожен слідчий суддя зобов’язаний звільнити особу, яка перебуває під вартою на підставі вироку, який не набрав законної сили.

Однак суд не побачив підстав для звільнення Стерненка з-під варти. Тому активіст залишиться в СІЗО.

Читайте також


Контекст. 23 лютого суд в Одесі призначив активісту Сергію Стерненку 7 років та 3 місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна. Після вироку адвокати юридичної компанії "Міллер" подали заяву про застосування заходів безпеки щодо активіста Сергія Стерненка.

Із зали суду Стерненко зателефонував, за його словами, президентові Зеленському. У слухавку він подякував гарантові за вирок, на іншому кінці зв’язок майже одразу ж обірвався. Після чого Стерненко розповів, що особисто зустрічався з президентом і той обіцяв йому посаду.

Своєю чергою прессекретарка Зеленського Юлія Мендель у коментарях кільком виданням заявила, що Зеленський не отримував дзвінка від Стерненка з зали суду, а також не втручався у розслідування та нічого не пропонував активістові. Проте адвокат Стерненка Масі Наєм звинуватив Мендель у брехні та підкреслив, що пропозиція посади відбувалась при свідках.

Стерненко написав листа, у якому запевнив, що перебуває в одеському СІЗО і попросив усіх боротись до кінця та не мовчати. Також активіст не звертатиметься з проханням про помилування до Зеленського.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що президент України Володимир Зеленський дізнався про вирок активісту Сергію Стерненку після засідання суду - із повідомлень у засобах масової інформації.

Своєю чергою, політолог Ігор Чаленко вважає, що у вищих ешелонах влади та правоохоронних органах очікували саме на таке рішення щодо Стерненка, яке оприлюднили в суді.

Читайте також наш матеріалРозплата буде та час палити суди: соцмережі вибухнули після вироку Стерненку

1