Таліби в Афганістані вже визначили, хто очолить новий уряд - ЗМІ

Уряд складатиметься з 25 міністерств з консультативною радою
Таліби в Афганістані вже визначили, хто очолить новий уряд - ЗМІ
Бойовики Талібану Фото: Kisii Finest @anjuhorare
3 Вересня 2021, 15:30
читать на русском

Очолити новий уряд талібів в Афганістані може лідер ісламського терористичного руху "Талібан", голова політичного офісу радикалів мулла Абдул Гані Барадар.

Про це повідомляє Reuters.

Уряд складатиметься з 25 міністерств з консультативною радою, або "Шури". До ради увійдуть 12 мусульманських вчених. При цьому підготовка до проголошення нового уряду відбувається на завершальному етапі.

Зазначається, що до нової адміністрації також можуть приєднатись:

  • мулла Якуб - син першого лідера талібів мулли Омара;
  • представник бойовиків в Досі Шер Мохаммад Аббас Станекзай.

Крім того, Талібан планує провести великі збори протягом 6-8 місяців. Вони "об'єднають старійшин і представників всього афганського суспільства для обговорення конституції та структури майбутнього уряду".

Нагадаємо, ситуація в Афганістані загострилася у липні, після відходу військового контингенту США і НАТО. Таліби почали захоплювати основні міста та транспортні вузли в країні.

15 серпня вони дісталися столиці Афганістану та оголосили "амністію" за мирну передачу влади. Цього дня влада Афганістану погодилася мирно передати бойовикам з "Талібану" столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані подав у відставку та виїхав з країни. "Талібан" заявив про контроль над усією країною.

Крім того, через захоплення влади в Афганістані талібами Україна почала евакуацію з країни своїх громадян. Протягом останніх півтора тижня в Україну прибули три евакуаційні рейси з Кабула з 250 пасажирами, з яких понад 50 громадян України, іноземці з інших країн, проте переважна більшість – громадяни Афганістану.

До того ж президент Афганістану Ашраф Гані втік до Об'єднаних Арабських Еміратів після захоплення талібами влади в Афганістані. При цьому віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех оголосив себе виконувачем обов'язків глави держави, оскільки президент Ашраф Гані втік, коли прийшли таліби.

27 серпня біля аеропорту Кабула прогриміло декілька вибухів, у результаті чого загинули 103 людини, 1300 зазнали поранень. Серед загиблих 13 американських солдатів та 90 афганців.

28 серпня, до Києва вилетіли три борти з евакуйованими з Афганістану. Загалом йдеться про майже 400 людей, з яких попередньо 80 українців.

30 серпня по міжнародному аеропорту Хаміда Карзая в Кабулі було запущено п'ять ракет.

Україна продовжить евакуацію українців з Афганістану після 31 серпня, проте за новими маршрутами.

Українські спецпризначенці пішки виходили за межі захищеного периметра аеропорту в Кабула для того, щоб знайти та безпечно забрати людей з евакуаційного списку.

Читайте більше у нашому матеріалі: Таліби захопили Афганістан: чи закінчилась 20-річна війна та хто "здав" країну.