Суд вирішив подальшу долю Медведчука: до СІЗО політик не потрапить 

Лідер ОПЗЖ надалі перебуватиме під домашнім арештом
Головне
Суд вирішив подальшу долю Медведчука: до СІЗО політик не потрапить 
Віктор Медведчук Фото: facebook.com
12 Жовтня 2021, 21:15
читать на русском

Судді Печерського суду Києва ухвалили рішення щодо подальшого перебування одного з лідерів партії ОПЗЖ Віктора Медведчука під домашнім арештом до 7 грудня.

Як повідомляє кореспондент Парламент.UA, після майже семигодинного засідання, судді вирішили, що нардеп не потрапить у СІЗО та не платитиме мільярд гривень застави, на чому наполягала сторона звинувачення.

У задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу — тримання під вартою щодо Медведчука... відмовити. Застосувати до підозрюваного... запобіжний захід — домашній арешт, заборонивши йому залишати місце свого проживання... цілодобово, - оголосила суддя Віта Бортницька.

Раніше прокуратура вимагала для Медведчука мільйони гривень застави, аби відпустити його на поруки, або досудове ув'язнення через нові звинувачення у держзраді та через причетність до сприяння тероризму. Сам обвинувачений жалівся, що у нього заарештовані всі рахунки й він не має грошей на виплату застави.

У Генпрокуратурі повідомили, що оскаржать запобіжний захід народному депутатові, який підозрюється у держзраді та сприянні терористам.

На думку прокурорів, за даних обставин такий запобіжний захід є недостатнім і не забезпечить належної поведінки особи. У зв’язку з цим прокурори будуть оскаржувати його в апеляційному порядку та наполягатимуть на триманні під вартою з альтернативою внесення застави в мільярд гривень. Прокурори доводитимуть, що такий запобіжний захід необхідний, зважаючи на існуючі ризики щодо можливого переховування підозрюваного, а також його зв’язки з представниками РФ та терористичних організацій, - йдеться у повідомленні.


Нагадаємо, 11 травня в помешканні Медведчука на вулиці Монтажників та в офісах силовики провели обшуки у справі про державну зраду. Відповідну підозру нардепам Медведчуку і Козаку підписала генпрокурорка Ірина Венедіктова (досьє Ірини Венедіктової).

12 травня Медведчук прокоментував обшуки у нього вдома та у його офісах та запевнив, що не тікав з України. Цього ж дня він прийшов на допит у генпрокуратуру.

13 травня Печерський районний суд відправив Медведчука не у СІЗО, а під домашній цілодобовий арешт. Хоч прокурори вимагали тримання під вартою та до 15 років в'язниці.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов допустив обмін народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука на українців, яких утримують в Росії.

9 липня Печерський районний суд Києва залишив народного депутата від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука під цілодобовим домашнім арештом до 11 вересня.

А 20 липня адвокати подали апеляцію, проте суд переніс розгляд, оскільки не встиг ознайомитися з 12 томами справи.

Наприкінці серпня суд продовжив домашній арешт Медведчуку на два місяці.

8 жовтня Медведчуку оголосили нову підозру - про державну зраду та сприяння тероризму.

Читайте також наш матеріал: Як Медведчука за держзраду ловили, а він сам прийшов

Читайте також

1