Майже 70 нардепів не підписали звернення про позбавлення мандатів своїх колег з ОПЗЖ

Більшість з них - представники "Слуги народу" і "Батьківщини"
Головне
Майже 70 нардепів не підписали звернення про позбавлення мандатів своїх колег з ОПЗЖ
Фракція ОПЗЖ (Фото: УНІАН
5 Січня 2023, 11:11
читать на русском

Майже сімдесят народних депутатів Верховної Ради відмовились ставити свої підписи під зверненням до Руслана Стефанчука про позбавлення повноважень депутатів, які були обрані від заборонених проросійських партій.

Про це йдеться у відповіді на запит Руху "Чесно" народного депутата від фракції "Слуга народу" Олега Дунди, який ініціював збір підписів.

Фракція "Батьківщина" майже у повному складі відмовилась ставити підписи під ініціативою, яка передбачає винесення цього питання на порядок денний найближчої сесії парламенту.

Крім того, не хочуть позбавляти повноважень народних та місцевих депутатів від партій на кшталт ОПЗЖ і представники владної фракції "Слуга народу", зокрема голова фракції Давид Арахамія та його заступники, а також заступник спікера парламенту Олександр Корнієнко.

Ось перелік тих нардепів, які у 2022 році не підписали звернення до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука (дані актуальні станом на 2 січня 2023 року):

Хто не підписав:

Представники фракції "Слуга народу":

"За майбутнє":

  • Тарас Батенко
  • Анатолій Урбанський
  • Мялик Віктор

Позафракційні:

  • Віктор Бондар

Також підписувати відмовився представник ЄС Володимир В’ятрович:

"Конституції дає підстави для позбавлення мандату нардепів, і звернення не змінять цей перелік. Але замість того, щоб забезпечувати вироки в кримінальних справах чи довідки про виїзд депутатів на постійне проживання за кордон, влада займається дешевою імітацію. Де-факто – створила коаліцію з ОПЗЖ і за допомогою їхніх голосів протягує корупційні закони. Якби "слуги" боролися з депутатами ОПЗЖ, вони були б за ґратами, а не на керівних посадах у парламенті, як Шуфрич. Щоб внести будь-яке питання на пленарне засідання, достатньо голосу представника монобільшості на погоджувальній раді", - прокоментував нардеп.

Фракція "Батьківщина" відмовилася майже у повному складі. За інформацією ініціатора збору підписів, всі члени фракції посилались на лідерку Юлію Тимошенко, що це саме її рішення. Єдина членкиня фракції, яка погодилась підписати після новорічних свят, – Альона Шкрум.

Наразі є 96 підписів із 150 необхідних і збір продовжується. Найбільший відсоток голосів станом на 2 січня дали фракції "Європейської солідарності" та "Голосу".

Нагадаємо, Верховна Рада хоче забрати мандати у близько 10 народних депутатів, які виїхали з України під час повномасштабної війни з Росією, та не повернулися до роботи у парламенті. Цих депутатів звільнили з усіх посад, які вони займали у Раді. Їм також не виплачують заробітну плату.

Читайте також