Заборона Московського патріархату: пів сотні депутатів хочуть звернутися до Венеційської комісії

Колишні члени ОПЗЖ, а також деякі "слуги" намагаються відтягнути голосування за церковний законопроєкт
Важливо
Заборона Московського патріархату: пів сотні депутатів хочуть звернутися до Венеційської комісії
Верховна Рада України, голосування (фото: УНІАН)
27 Листопада 2023, 09:41
читать на русском

Понад півсотні народних депутатів просить спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука звернутися до Венеційської комісії через законопроєкт про "заборону УПЦ МП".

Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко у Facebook.

В такий спосіб, імовірно, противники заборони УПЦ МП намагаються затягнути процес розгляду документа та відтермінувати голосування за законопроєкт у другому читання.

"До кінця 2023 року церковний закон не приймуть! І питання не лише в кількості поправок, їх можна було б за кілька днів розглянути. Слуги і ОПЗЖ знайшли більш творчий підхід. Вони звернулися до спікера Стефанчука з вимогою направити законопроєкт на експертизу Венеційської комісії", – написала Геращенко.

Наразі звернення підписали 50 депутатів. Автором ініціативи є Андрій Мотовиловець, який від самого початку виступав проти винесення церковного законопроєкту в порядок денний, пояснюючи це "свободою совісті і невтручанням держави у справи церковні".

Серед підписантів звернення, зокрема, наявні колишні члени ОПЗЖ, а також "слуги" Максим Бужанський, Андрій Мотовиловець, Артем Дмитрук та інші.

"Тепер слуги мотивують свої дії міжнародною реакцією, мовляв, серед наших партнерів, у тому числі в США, є критика цих законопроєктів, які лобісти московських попів подають на Заході як гоніння на церкву", – заявила нардепка.

Геращенко опублікувала повний перелік депутатів, які підписали лист до Стефанчука:

Нагадаємо, що "за" законопроєкт про заборону релігійних організацій, пов'язаних із країною-агресором РФ (№8371), у першому читанні проголосувало 267 нардепів, найбільший відсоток голосів дали фракції "ЄС", "Голос" та "Слуга народу". Показово, що "проти" голосували переважно нардепи із груп ПЗЖМ та "Відновлення України", які утворились після заборони проросійської партії ОПЗЖ, а також позафракційний мажоритарник Дмитро Шпенов.

Нагадаємо, Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про заборону релігійних організацій, пов'язаних із Росією. Таким чином, в Україні можуть заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату.

Ще минулого місяця глава ВР Руслан Стефанчук заявляв, нібито у Верховній Раді не знайдеться необхідних голосів для заборони діяльності Української православної церкви Московського патріархату. За словами спікера парламенту, він хоче вірити, що побачить 226 голосів, однак на той момент йшла внутрішня дискусія з цього приводу не лише всередині "Слуги народу", але й в інших партіях.

Однак 5 жовтня одна з ініціаторок заборони народна депутатка з фракції "Голос" Юлія Клименко повідомила, що назбирали 226 необхідних підписів.

Читайте також

1