Тищенко Микола

Тищенко Микола

Ресторатор, ведучий і нардеп від партії "Слуга народу"

Всі новини

Тищенко Микола Миколайович уже став одним з найбільш одіозних політиків останніх років, а його біографія сповнена несподіваних поворотів.

Місце народження

Микола Тищенко народився 17 травня 1972 року в м Київ.

Освіта

 • Київський інженерно-будівельний інститут, спеціальність «інженер-механік».
 • Військова кафедра при інституті - звання «лейтенант запасу».

Родина

 • Батько - Микола Тищенко, колишній військовий.
 • Сестра - Юлія Тищенко, проживає в Москві.
 • Екс-дружина - Лариса Тіщенковская.
 • Син - Данило Тищенко, 2005 р.н.
 • Екс-дружина - Ірина Журавська, племінниця київського екс-віце-мера Віталія Журавського, «Міс Україна 2008».
 • Дружина - Алла Барановська, світська левиця, підприємець.
 • Син - Давид Тищенко 2017 р.н.

Коротка біографія

Микола Миколайович Тищенко народився в Києві 17 травня 1972 року. Після школи вступив до Київського інженерно-будівельного інституту, який закінчив у 1995 році. Паралельно з навчанням закінчив військову кафедру при інституті. Під час студентства Тищенко активно займався спортом, після трьох років занять дзюдо отримав кваліфікацію майстра спорту в цьому виді єдиноборств.

За фахом Тищенко ніколи не працював. Період його біографії з середини по кінець 90-х досить слабо освітлений. І це не дивно, адже на той момент Тищенко носив кличку «Коля Оболонський» і був тісно пов'язаний з ОЗУ братів Савлохових.

У 1999 році він розірвав відносини з Савлохова, і з цього ж моменту почався підйом Тищенко в ресторанному бізнесі. Версії походження стартового капіталу для бізнесу Тищенко різняться. За одними джерелами, фінансування всіх ресторанних проектів початківця бізнесмена велося з грошей злочинного угруповання, а самі ресторани використовувалися для відмивання грошей. Інша версія свідчить, що реальний власник всіх ресторанів Тищенко - його рідна сестра, яка досить давно влаштувалася в Москві і Микола став по суті фіктивним господарем.

У будь-якому разі, на початок 2000-х років Микола Тищенко вже був одним з найбільших реєстраторів Києва, а його мережа ресторанів «Світова Карта» вважалася однією з найрозкішніших. У 2007 році Тищенко масштабував свій бізнес і взяв нову назву для мережі - «Козирна Карта».

З 2005 року Тищенко стає не тільки бізнесменом, але і медійним персонажем. Він бере участь в спортивних шоу «Ігри патріотів», «Цар гори», «Форт Буаярд». Пізніше, з 2011 по 2016 роки з'являється на екранах в якості судді телешоу «Майстер-Шеф». Після 2016 року Тищенко був задіяний в телепроектах «Ревізор», «Танці з зірками».

Громадська і політична діяльність

Попри на медійність, Тищенко мало впливав на політику на початку своєї кар'єри. Епізод з одруженням з племінницею заступника міського голови Києва Ірині Журавській - швидше, виняток.

Зате з 2005 по 2008 роки він отримав три нагороди від уряду за свою благодійну діяльність.

У політику Тищенко прийшов на хвилі успіху нових осіб в складі партії Володимира Зеленського «Слуга Народу». За її списками він балотувався в народні депутати на позачергових виборах 2019 року. Сьогодні є чинним нардепом Верховної Ради IX скликання. Сфера діяльності Тищенко в парламенті - Комітет з питань транспорту та інфраструктури. Додатково він входить до складу груп з міжпарламентських зв'язків з Саудівською Аравією і Катаром. У 2020 році зареєструвався як кандидат в мери Києва на наступних виборах. Втім, Микола Тищенко знаменитий не активною політичною роботою, а скандальною репутацією і неоднозначними висловлюваннями.

Скандали за участю Миколи Тищенка

Ми навіть не будемо брати до уваги можливі кримінальні зв'язки Тищенко, адже актуальних скандалів з його участю більш, ніж достатньо.

 • Під час Революції Переваги Тищенко активно протистояв Майдану і, можливо, був одним з організаторів руху «тітушек».
 • Тищенко - яскравий приклад «кумівства» в поточному уряді. Він кум глави Офісу Президента Андрія Єрмака.
 • Микола Миколайович - лідер по частині абсурдних висловлювань та невігластва в ВР 9 скликання. Його афоризми вже стали мемами, зокрема, порівняння України з «насосом, в якому нічого не працює».
 • Ще один гучний скандал пов'язаний з рестораном Тищенко «Велюр». В ході карантинних обмежень березня-травня 2020 року, в ресторані, всупереч забороні, проводилися нібито ділові зустрічі, в тому числі членів ВР, партії «Слуга Народу». Громадські діячі засудили Тищенко і облили фасад ресторану фарбою.
 • Ще в 90-х Тищенко був пов'язаний з сином одіозного екс-мера Києва Леоніда Черновецького. Вони обидва були в числі громадян, заарештованих поліцією Іспанії в зв'язку з відмиванням грошей.
 • Останні розслідування показали можливість корупційної діяльності Тищенко: компанія «Екобудтрейд», яка отримує держзамовлення сьогодні, пов'язана з Черновецьким-молодшим і діє як буфер для отримання відкатів і передачі замовлень субпідрядникам.

Сказати, що Микола Тищенко - талановитий політик, неможливо. Але він точно знає, як облаштувати власний добробут. Подивимося, чи зможе він підвищити добробут народу, чиї інтереси він представляє в парламенті.

Дата публікації: 06.10.2020
Дата останньої зміни: 15.10.2020